Fıkra Gibi Yaşamlar

Karadenizli Her Gün Yeni Bir Fıkra İle Uyanıyor

15 Temmuz 2014 Salı 20:55
Fıkra Gibi Yaşamlar
 Sakaryalı ancak doğma büyüme Rizeli olan Yalçın Keser  10 yıl dır seyyar satıcılık yapıyor, Keser ;Ahşap karadeniz evlerinin daha uzun süre yaşaması için dolaylıda olsa destek verenler arasında.

Seyyar satıcı Yalçın Keser ( 28 ) başına gelen ilginç bir anısını bizimle paylaşırken Karadeniz fıkralarının gerçek hayat kesitleri olduğuna da örnek vermiş oldu.


Rize'nin Fındıklı İlçesinde yaşlı bir Teyze ahşap evinde baş gösteren Fare İstilasını önlemek için Pazar Yerinde seyyar satıcılık yapan Y.K den  Fare zehir'i satın alarak evin yolunu tutmuş , bunu izleyen iki hafta boyunca Fare zehir'i almış ve son hafta Yaşlı Teyze seyyar satıcı Y.S.nin yanına gelerek " evladım nihayet evimi kemiren farelerden kurtuldum. "demiş.

Seyyar satıcı Y.S.den  "eee teyzecim bizim zehirler çok etkilidir hemen öldürür."yanıtını alınca hemen  lafa girerek "yok evladım yok fareler ölmedi  zehirleri yiye yiye şişmanladı artık deliklerden sığmıyorlar böylelikle bende bu dertten kurtuldum ALLAH senden razı olsun."dedi.

Bu Olay üzerine Seyyar satıcıda Teyzede çok gülmüşler.

Gel gelelim bize;

Başımıza böyle bir hadise gelse seyyar satıcıdan paramızı ister birde üstüne bir ton laf ederdik, Gelin görün ki eskilerimiz ne kadar da ılımlı ve sağduyulu şekilde yaklaşarak konudan ders çıkarmamızı sağladı.

karadeniz fıkralarının geçmişe oranla günümüzde hiç olmayışı, sizce yeni nesilden mi kaynaklanıyor . Siz ne dersiniz. 


DİKKAT...! Haberleri kaynak göstermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. KAYNAK: ardeseninsesi.com

    Yorumlar

banner153
Arşiv