Eşya Kumbaraları İhtiyaç Sahipleri İçin Biriktirecek

Tüm yurt genelinde başlatılan sıfır atık projesi için Ardeşen Belediyesi her atık çöp değildir diyerek çevre kirliliğini en aza indirme adına bir dizi yeni uygulamayı hayata geçirdi. Bunlardan biri de tekstil eşyalarını toplamak için kurulan geri dönüşüm eşya kumbaraları.

30 Mayıs 2019 Perşembe 16:44
Eşya Kumbaraları İhtiyaç Sahipleri İçin Biriktirecek
Her atık çöp değildir. Ayrıştırıyoruz, dönüştürüyoruz ve önemsiyoruz diyerek yola koyulan Ardeşen Belediyesi sıfır atık projesini uygulamaya devam ediyor.her atık çöp değildir deyip çöp olayını en aza indirme amaçlı Ambalaj, Kağıt, plastik, cam ve metal gibi atıkları sözleşmesi olan Atmaca Geri Dönüşüm Firmasına atık pilleri ise Belediye kendi ve TAB derneğinin ortaklaşa çalışması ile toplamakta.    Bu kapsamda; Ardeşen Belediyesi vatandaşın kullanmayıp çöp olarak atıl gördüğü ayakkabı, çanta, ve giysileri atık tekstil eşyası olarak toplayacak olan kutuları ilçenin belirli bölgelerine monte etti.

    Öte yandan, Belediye tarafından yapılan açıklama sonrası; Sıfır Atık Projesi gereği Elektrik Elektronik atıkları toplamak içinde TUBİSAD ile anlaşma yapılmış olduğu ifade edilirken,  Atık yağların da belli günlerde bizzat Belediye ekiplerince toplanarak ilgili firmaya teslim edileceği bildirildi.Yapılan açıklamada ayrıca, sıfır atık projesi kapsamında vatandaşlarında gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğinin altı çizildi.

 

    Yorumlar

Arşiv