Dr. Ali Sarı İçin 2600 İmza Toplandı

Ardeşen Gazeteciler Derneği tarafından 40 yılı aşkın İlçeye hizmet veren ve emeklilik yaşı geldiği için görevden ayrılması gereken ancak Aile Hekimi olarak görevine devam etmek isteyen Dr. D. Ali Sarı için başlatılan imza kampanyasında 2600 imzaya ulaşıldı.

31 Aralık 2020 Perşembe 16:03
Dr. Ali Sarı İçin 2600 İmza Toplandı
Ardeşen Gazeteciler Derneği tarafından 40 yılı aşkın İlçeye hizmet veren ve emeklilik yaşı geldiği için görevden ayrılması gereken ancak Aile Hekimi olarak görevine devam etmek isteyen Dr. D. Ali Sarı için başlatılan imza kampanyasında 2600 imzaya ulaşıldı.

 

İlçede 7 den 77 ye her kesim tarafından tanınan ve sevilen Dr. D. Ali Sarı için imza kampanyasında 2600 imzaya ulaşıldı. Bilindiği gibi; T.C. 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na eklenen Ek 17 nci maddesinde "Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık kurum vekuruluşlarında görev yapan Tabip ve Uzman Tabipler ile 24/11/2004 tarihli ve 5258sayılı AileHekimliği Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen aile hekimleri, her yıl Bakanlıkça uygungörülmek şartıyla yetmişiki yaşına kadar çalışabilir." hükmüne istinaden bu kapsamdaki tabip ve uzman tabiplerin atamaları, 3359 sayılı Kanunun Ek-l inci maddesi ve ilgili Yönetmelik hükümleri ve Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 23/11/2017 tarih ve 2017/19 sayılı genelgesine göre kura ile yapılmıştı. Bu kapsamda yaşı dolayısıyla emekliye ayrılacak olan Dr. D. Ali Sarı’nın görevine devam etmesi için Rize’nin Ardeşen İlçesinde imza kampanyası başlatılmış ve bu bağlamda yetkili merciler ile görüşmeler sürmekte idi.

 

Şubat 2021 tarihinde yaşı 72 olacak olan Dr. D. Ali Sarı’nın görevinden emekli olması söz konusu. İlçe genelinde yeterli sayıda imza toplanırsa bu süre üç yıl daha uzatılabilir, bu doğrultuda Ardeşen Gazeteciler Derneğinin İlçe genelinde başlattığı imza kampanyasında 2600 imza toplandı.

 

Ardeşen’de Toplanan İmzalardan Bakanlık Haberdar Edilecek!

Ardeşen’li vatandaşların Dr. Ali Sarı’ya sahip çıkarak 3 yıl daha görev de kalması için toplanan imzalar Bakanlığa bildirilecek.

 

Konunun Takipçisi Olacağız!

 

Konuyla ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya bir açıklama yaparak Ardeşen halkının başlattığı bu duyarlılıkla ilgili görüşmeler yaptığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

 

“Bilindiği gibi Resmi Gazete'de yayımlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tabip ve uzman tabipler ile Aile Hekimliği Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen aile hekimlerine, kendi istekleri ve kurumun onayı dâhilinde 72 yaşına kadar çalışma imkânı getirilmiş idi. Bu süre Dr. D Ali Sarı doktorumuz için Şubat 2021 tarihinde dolacak. Kanun gereği yapılacak bir durum maalesef yok ancak İlçemizde başlatılan imza kampanyasıyla ilgili desteğimi en başından beri vermekte ve bu konuda gerekli merciler ile görüşmekteyim. Süreçle ilgili Rize İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Tepe ile son görüşmemizde Ardeşen İlçesinde başlatılan bu imza kampanyasından bakanlığın haberdar edileceği yönünde dir. Konunun bizzat takipçisi olacağım. Ardeşenli hemşehrilerimiz Kamuda görev yapan devlet memurlarını sahiplenme noktasında hassasiyetini göstermiş ve İlçede 42 yılı aşkın hizmet veren Dr. D. Ali Sarı’ya karşı vefa borcunu ödeme noktasında çok anlamlı bir kampanyayı başarıyla yürütmüştür. Ardeşen’li vefalı hemşehrilerimize bu süreçte gösterdikleri destek ve özveriden dolayı minnet ve şükranlarımı sunarım.” Açıklaması geldi.
Ardeşen Üzerine Düşeni yapmıştır!

 Ardeşen İlçesinin nerdeyse kuruluşundan bu yana hizmet veren Dr. D. Ali Sarı’nın İlçede Aile Hekimi olarak görevine devam etmesi için imza kampanyası başlatan Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar ise şunları kaydetti.

 Ardeşen İsmiyle bütünleşen Dr. Ali Sarı’ya destek için imza kampanyamıza katılan tüm halkımıza, İlçe Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğluna ve bu süreçte teşvikleriyle bizleri cesaretlendiren Belediye Başkanımız Avni Kahya Beye teşekkür ederek sözlerime başlamak isterim.

 Bu pandemi döneminde Sağlık sektöründeki her bireye geçmişte olduğundan daha da çok ihtiyacımızın olduğu aşikârdır.

Bu zor günlerde emekliliği geldiği halde risk grubu yüksek olduğu halde yine de görevine devam etmek isteyen Dr. D. Ali Sarı Beyin çalışmak istemesini görmezden gelemeyeceğimizin altını çizerek, Ardeşen’e 42 yılı aşkın hizmet veren Doktorumuza sahip çıkma adına bir imza kampanyası başlattık. Ardeşen halkı bu çağrımıza duyarsız kalmayarak 2600 imza gibi bir geri dönüş sağladılar.

Şubat 2021 tarihinde yaşı 72 olacak olan Dr. D. Ali Sarı beyin göreve devam etmesi için 2600 imza toplanmış ve ilk imza atanlar arasında olan Ardeşen Belediye Başkanımız Avni Kahya, Başkan Yardımcımız Kenan Hatipoğlu, Belediye Meclis Üyelerine, Ardeşen Sanayi ve Ticaret Oda Başkanımız İsmail Kuyumcu, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanımız Tahsin Bekir Yazıcı, Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanımız Murtaza Özyanık, Köy Muhtarlar Dernek Başkanımız Maksut Çırakoğlu, 53-11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanımız Sait Balcı, Atatürkçü Düşünce Dernek Başkanımız Ferhat Artan, Ardeşen Kent Konseyi Dernek Başkanımız Sevilay Yanılmaz, Emekli Öğretmenimiz Sezai Kesimal, Bölgede Hizmet Veren Gazetecilere,  yaşlı genç, kadın veya erkek demeden kampanyaya destek veren binlerce gönüldaşımıza ayrı ayrı teşekkür etmek isterim.

Kampanya ne kadar Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanlığı olarak gözükse de bu oluşumun asıl mihmandarı kıymetli ağabeyimiz Yaşar Sami Hatipoğlu beydir.

İmza Kampanyamıza katılmak ve destek veren her kese gönül rahatlığıyla ifade etmek isterim ki Ardeşen Üzerine düşeni yapmıştır. Teşekkürler Ardeşen.” İfadelerini kullandı.

 

    Yorumlar

Arşiv