Doğu ve Güneydoğu’dan sporcular Kupa İçin Yarıştı

Rize’nin Ardeşen İlçesinde 12 günlük Rafting Eğitim Kampı sona eriyor. Şırnak, Hakkâri, Bingöl ve Elazığ gibi Doğu ve Güneydoğu illerinde gelen sporcuların katıldığı Rafting eğitim kampı 10. Gününde Sprint, H2H Kafa Kafaya ve Nehir İnişi kategorilerinde yapılan muhteşem bir yarışa sahne oldu.

26 Kasım 2020 Perşembe 12:36
Doğu ve Güneydoğu’dan sporcular Kupa İçin Yarıştı
Rize’nin Ardeşen İlçesinde 12 günlük Rafting Eğitim Kampı sona eriyor. Şırnak, Hakkâri, Bingöl ve Elazığ gibi Doğu ve Güneydoğu illerinde gelen sporcuların katıldığı Rafting eğitim kampı 10. Gününde Sprint, H2H Kafa Kafaya ve Nehir İnişi kategorilerinde yapılan muhteşem bir yarışa sahne oldu.Gençlik ve Spor Bakanlığı, Rize Valiliği, Türkiye Rafting Federasyonu, Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen Belediyesi, Rize İl Spor Müdürlüğü, Ardeşen İlçe Spor Müdürlüğü ve RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesinin katkılarıyla Rize’nin Ardeşen İlçesinde 15- 27 Kasım 2020 tarihleri arasında Şırnak, Bingöl, Hakkâri, Van, Ordu, Rize (Çayeli), Erzurum ve Elazığ’dan 120 sporcunun katılımıyla düşünülen Rafting eğitim kampında yarış heyecanı son buldu.

 

Ardeşen ilçesinde düzenlenen 12 günlük eğitim kampının 10. Gününde yapılan yarışlarda kadın ve erkek takımları Sprint, H2H Kafa Kafaya ve Nehir İnişi kategorilerinde mücadele ettiler.

 

Yapılan yarışlar sonrasında Kadınlarda

Şırnak Kato 1.

Şırnak Yurdum 2.

Hakkâri Doğa 3. Olurken

Erkeklerde

Çukurca Zap 1.

Elâzığ Palu 2.

Hakkâri Ören 3. Oldu.

 

RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesi konferans salonunda yapılan ödül töreninde takımlar kupa ve madalyalarını alırken, törene Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Jandarma Komutanı Erdal Yıldırım, İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, İlçe Halk Eğitim Müdürü R. Hakan Bozkan, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, CHP Ardeşen İlçe Başkan Vekili Kadir Buçan, Ardeşen Belediyesi ARBELSAN Müdürü Numan Balca, Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Kahramantürk, Rafting Milli Takımlar Antrenörleri Erdoğan Buçan, Savaş İzmirli, Yasin Makar, Takım Antrenörleri Kulüp Başkanları, Sporcu Aileleri ve Rafting sporcuları katıldı.Gençlik ve Spor Bakanlığı, Rize Valiliği, Türkiye Rafting Federasyonu, Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen Belediyesi, Rize İl Spor Müdürlüğü, Ardeşen İlçe Spor Müdürlüğü ve RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesinin katkılarıyla düzenlenen Rafting Eğitim Kampı ödül gecesi saygı duruşu ve İstiklal Marşımızınız okunmasıyla başladı. Sırasıyla Ardeşen Kaymakamlığınca hazırlanan slayt sunumu, protokol konuşmaları, plaket töreni, Süleyman Serin, Eray Akman’ın müzik dinletisi, Emek Uygun ve Hatice Erdem Türkkan’ın Rafting adlı atma türküsü, Rafting Kampına katılan sporcular arasından karma derlenen Rafting Halk Oyunları ekibinin gösterisi, Rafting Kampında emek veren antrenör ve hocalara belge töreni, Fair Play ödülleri ve kupa töreniyle son buldu.
    Yorumlar

Arşiv