Bölgemizin İki Güzide Kurum Temsilcileri. Aşağı Sakal, Yukarı Bıyık

Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar 19 Ekim Muhtarlar ve 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü ile ilgili yapılan haber için bir basın açıklaması yaptı

23 Ekim 2020 Cuma 10:17
Bölgemizin İki Güzide Kurum Temsilcileri. Aşağı Sakal, Yukarı Bıyık
Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar 19 Ekim Muhtarlar ve 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü ile ilgili yapılan haber için bir basın açıklaması yaptı

 

Ardeşen Gazeteciler Derneğinden Basın Açıklaması:

Geçtiğimiz Hafta çok kıymetli Muhtarlarımızın gerek anlam gerekse mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarında kendilerinin motive olacakları en özel günlerinden olan 19 Ekim Muhtarlar Günü idi. Yine İçinde bulunduğumuz bu hafta da (21 Ekim 2020) meslektaşlarımızın ve Ardeşen Gazeteciler Derneği olarak üyelerimizin anlam ve yine her ne koşulda olursa olsun canla başla çalışan Gazeteci arkadaşlarımızın özel günlerinden biri idi.

Her iki kurum kendi içinde amme hizmeti doğrultusunda halka hizmet ilkesi ile özel hayatından, sağlığından, uykusundan, ailesinden ve özel günlerinden fedakârlık ederek çalışmaktadırlar.

Bir tarafta Devletimizin hizmet eli olan Muhtarlarımız, bir tarafta ise yaptıkları işlerle yeri geldiğinde adaletin yeri geldiğinde hak ve hukukun adilce tecelli etmesine ışık tutan ve yeri geldiğinde can siper hane görevlerini icra eden basınımızın fedakâr ve cefakâr temsilcileri gazetecilerimiz.

Muhtarlarımızın çalışma anlayışına saygımızın olduğu gibi meslektaşlarımız olan gazetecilerimizin de yaptıkları işe her kesimin saygısı olduğuna hem fikiriz.

Bazı basın mensubu arkadaşlarımızın bu görevleri özellikle yerelde ikinci bir iş olarak yaptıklarının altını çizmek kaydı ile yapılan haber için kat edilen mesafe, harcanan mesai, kırılan, deforme olan malzeme ve ekipmanın finansörlüğünü tamamen kendi çabaları ile temin ettiğinin bilinciyle gönüllülük esaslı çalışan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür etmeyi dernek başkanı olarak şahsım kendilerine bir borç bilirim.

Ardeşen Muhtarlar Derneğimizin ve Meslektaşlarımızın kaleme aldığı basın açıklamaları doğrultusunda Ardeşen Gazeteciler Derneği olarak bizlere söz hakkı düştüğü kanısıyla; özel gün, toplantı, açılış, program, basın açıklaması veya benzeri her türlü haber içeren davetlerin Ardeşen Gazeteciler Derneği olarak tarafımızca yapılmasının gerektiği bininci ile gerek Muhtarlarımız ve gerekse basın mensubu üyelerimizden özür diler, bu ve benzeri yanlış anlamaların önüne geçmek adına çalışmalarımızı daha şeffaf ve bire bir yapacağımızı ifade ederim.

Kamuoyuna saygılarımla

Salih NAVDAR

Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı

 

 

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv