Belediye Destek Verecek Halk Eğitim Üretecek

Ardeşen Belediyesinden İlçe Halk Eğitim Merkezine maske üretimi için tam destek.

03 Nisan 2020 Cuma 22:51
Belediye Destek Verecek Halk Eğitim Üretecek
Çin'den dünyaya yayılan ve ölümlere neden olan koronavirüs salgının belirtileri Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de görülmeye devam ediyor. Bu salgından korunma yollarından birisi olan maskeye yoğun talep olunca Ardeşen Belediyesi İlçe Halk Eğitimi Merkezi ile birlikte harekete geçti ve maske üretimi için düğmeye bastı.

 

Koronavirüs felaketi sonrası artan talep doğrultusunda Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi öğretmenleri, gönüllülük çerçevesinde maske üretimine katkıda bulunulmak için kolları sıvadı.

 

Ardeşen İlçe Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticileri ve gönüllü öğrencilerin üretecekleri maskelerin ham maddesini Ardeşen Belediyesi sağlayacak.

 

Çin'in Wuhan kentinde başlayıp tüm dünya ülkelerine yayılan koronavirüs tehdidine karşı ülkeler önlemlerini almayı sürdürürken yurt genelinde il ve ilçelerde yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmaları daha da sıklaşarak bu salgının önüne geçilme adına çalımalar yürütülmekte. Bu bağlamda Ardeşen Belediyesi desteği ile

İlçe Halk Eğitim Müdürcüğü başta İlçenin talep doğrultusunda İl ve ülke geneli içinde maske üretmeye devam edileceği bilgisi verildi.

 


Fotoğraflar temsilidir.

 

    Yorumlar

Arşiv