Bayrak öncelikle namustur, vatandır, devlettir ve milli kimliktir.

Geçtiğimiz Ocak ayında Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulunda alçak bir Yunan milletvekili, şanlı Türk bayrağımıza kirli ellerini uzatmış bu da yetmemiş ve Türk bayrağımızı yırtmıştır. Avrupa Parlamentosunda yapılan bu hareket ve buna izin verip sesiz kalanlar için diyebileceğimiz en hafif kelime ile skandal ötesi ve alçaklıktır. Yunan milletvekili ders almak istiyorsa 1996 yılına KKTC’de yaşanan Osmanlı tokadı misali verilen cevaba bakabilir.

01 Şubat 2020 Cumartesi 09:32
Bayrak öncelikle namustur, vatandır, devlettir ve milli kimliktir.
Geçtiğimiz ay Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulunda alçak bir Yunan milletvekili, şanlı Türk bayrağımıza kirli ellerini uzatmış bu da yetmemiş ve Türk bayrağımızı yırtmıştır. Avrupa Parlamentosunda yapılan bu hareket ve buna izin verip sesiz kalanlar için diyebileceğimiz en hafif kelime ile skandal ötesi ve alçaklıktır. Yunan milletvekili ders almak istiyorsa 1996 yılına KKTC’de yaşanan Osmanlı tokadı misali verilen cevaba bakabilir.

"Bayrak bir milletin onurudur"

Bayrak bireyi; toplum, toplumu, millet, milleti'de ulusu ve vatan yapar. Vatan bir olmak demektir. Bugün bu olaya sesiz kalanlar bizler ile bir değildir.

Bir taraftar grubu önünde takım formasını bile yırtmanın, saygısızlık, güçsüzlük, alçaklık ve zavallılık olarak atfedilirken, kedini bilmez bir densizin çıkıp bir ülkenin üstelik bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır ilkesinden yola çıkarak şehitlerimizin bizlere emanet ettiği uğruna nice canların verildiği ve zamanı geldiğinde gözümüzü kırpmadan yine verilecek olan Şanlı Türk Bayrağını yırtması asla ama asla, kabul edilmesi mümkün olmayan bir alçaklıktır.

Bizi Türk milleti yapan en hassas konu Bayrak’tır.

Bu olayın özellikle böyle bir zamanda üstelik tüm dünyanın gözü önünde yapılması asla tesadüfi değil, bilakis bile isteye, planlama yaparak kasten hazırlanmış alçak bir tezgâhtır. Dünya beşten büyüktür cümlesi ile başlayan yeni Türkiye akımı tüm dünyayı sardığı son yallarda savaşlara dur diyen, ülkelere barış getiren ve ülkesini gerek milli ve yerli savunma silahları ile koruma adına güçlenen ve öz kaynaklarını kullanma adına maden aramalarına başlayan büyük Türkiye birini çoktandır rahatsız etmekteydi.

İşte son yapılan bu planlı provokasyonda gösteriyor ki etrafımız ateş kapanı, hain tuzağı içerde FETÖ, güneyde DEAŞ, DHKP-C, İŞİT ve PKK, Egede Yunan, KKTC’de bilmem ne bela, biz asıl şimdi bir olmalı birlik olmalıyız Türkün Türk’ten başka dostu yok.

Yüzümüze gülen ve uluslararası parlamentolarda yanımızda durarak poz verenlere, arkamızı sıvazlayanlara inanarak asla sırtımızı dönemememiz gerektiğini bir kez daha anlamış bulunduk.

Bayrak saygı duruşu sireni çaldığında önünde kıpırdamadan durmak için göndere çekilmedi. Onu bize emanet edenler gibi bizlerde her türlü iç ve dış düşmanlardan korumalı ve kendini bilmez densiz şu sözüm ona Yunan Milletvekili gibi insanlıktan nasibini almamış soysuzların elinden alarak asıl yeri olan göndere çekmeli ve her daim orada özgürce dalgalanmasını sağlamalıyız.

Saygılarımla

Salih NAVDAR

 

 

    Yorumlar

Arşiv