Başkan Kahya Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı Ardeşen İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya İlçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek Belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

17 Haziran 2022 Cuma 21:11
Başkan Kahya Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı Ardeşen İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz
Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya İlçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek Belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Belediye Başkanı Avni Kahya tarafından düzenlenen basın toplantısına Ardeşennsesi İmtiyaz Sahibi Avukat Sedat Kahya ve İlçede görev yapan basın mensupları katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında Belediye olarak tamamlanan, devam eden ve projelendirilen yatırımlar hakkında bir açıklamalarda bulunan Başkan Kahya şunlara değindi;

Şehir İçme Suyu Su Şebekesi Yenileniyor.

Kahya ilk olarak şehir içme suyuyla ilgili bilgi verirken İlçedeki şehir içi su şebekesinin büyük bir bölümünün yenilendiğinin anıtını çizerken Fırtına vadisi üzerinde eski atış poligonu üzerinde 4000 tonluk yeni su deposu inşaatına başladıklarını açıkladı.

GES Projesi için gerekli girişimleri yaptık

Belediye olarak su kuyularında harcadığımız elektrik masrafını aşağı çekme hatta sıfır maliyete indirme adına alternatif arayışlarımıza çözüm olarak birkaç fikrimiz var idi ve bu konuda GES güneş enerjisine karar kıldık.

Bu sistemi kurmak için de dolgu alanı dediğimiz ve geçmiş yıllarda kurban pazarı olarak kullanılan bu yere karar kıldık. Sistemin kurulumunda kredi kullanacağız. Kullandığımız bu kredinin ilk 5 yılı geri ödemesiz.

Belediye olarak şehir içi içme suyu için ayda 1 milyon 250 bin TL gibi bir bedel ödemekteyiz. Ardeşen GES Projesiyle kendi elektriğini üreterek buradaki gideri aşağa çekecek.

İlçede Buluna Binaların Dış Cephe Giydirmeler Başladı.

İlçemiz kordon caddesi üzerinde binaların dış cephe giydirme projemize başladık. Dolana deresi üzerinde şehre güzel bir görünüm geldi. İlk etapta seçilen binalar hakkında çok dedi kodu olmuştu ancak şimdi her kes böyle bir projenin tüm İlçe geneline uygulanması taraftarı. Bizde Atatürk Caddesi için buna benzer yöresel mimari olarak bir proje düşünmekteyiz. Bu konuyu hemşehrilerimizle istişare edeceğiz.

Tunca Dere İçi Yolu Bu Bölgede olmazsa olmaz.

Tunca Dere İçi Yol Projesi olmazsa olmazımız. Vatandaşın beklentisi var evet. Bu projenin uygulanmaması tahminimce ekonomik tir. Tunca Dere içi yolu bu bölgedeki turizmi de tetikleyecektir ancak bu yol açılmadan önce bizler burada turizm noktasında bir kültür oluşturmamız gerek.

 

Millet Bahçesi Projemiz İptal Olmadı Sadece Ötelendi.

İlçemize verdiğimiz vaatlerden biri Millet Bahçesidir. Malumunuz pandemi dolayısıyla tüm dünyada bir ekonomik kriz var ve devletimiz de bu noktada bu tür büyük projeleri ileri zamanlara bırakmaktadır.

 

Ardeşen’de Yeni Bir Anaokulu Projemiz Var.

Bilindiği gibi Deniz Mahallesi Türk Telekom Kanuni Anadolu Lisemizin yanında Diyanete Bağlı 4/6 yaş Anaokulu projemiz hızla devam etmekte. Bu güzel eğitim yuvamızın inşası İstanbul’dan hayırsever iş adamları tarafından yaptırılmakta.

İlçemizde de hayırsever iş adamlarımız var ne bir ikinci Anaokulunu da eski Pazar yeri mevkiine düşünmekteyiz.

 

Yeni Sahil Cafe ve Yeni Sahil Park Projemiz.

Belediye arkasındaki atıl olan bölgede başlattığımız yeni sahil park projemiz sona yaklaşmakta. Bu bölgede birde Cafe yapmaktayız. İki projeye entegre edilen birde çocuk oyun grubumuz olanak ki bu oyun grubunun üzeri kapalı olacak. Bölgemiz yağış alan bir bölge ve İlçemizde ilk kez üzeri kapalı bir oyun parkına imza atacağız. Aileler belediyemizin cafesinde dinlenirken çocuklar bu kapalı ve güvenilir oyun parkında oynayabilecek.

İncir Dimi Cafe Sevgi Evine Dönüşüyor.

Belediyemiz sosyal tesislerine halkımızın ilgisi yoğun ve bunun için tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Ancak İncir dibi dediğimiz tesisin beklenildiği şekilde sonuç vermediğinden Merkez cami altında bulunan Sevgi Evini bu noktaya çekmeye karar verdik. Buradaki personellerimizi de diğer telislerimiz yönlendirdik.

Bilindiği üzere Sevgi Evi projemiz sayesinde ihtiyaçlı vatandaşlara daha hızlı ulaşmaktayız. Yıl içinde kırka yakın eve ve ihtiyaç sahibi aileye dokunduk. Ev veya iş yerlerinde ihtiyaç fazlası olan malzemeleri bize veren hayır severler ile ihtiyaç sahibi aileleri buluşturuyoruz. Diye konuştu.

 

Haber: Murat UÇKAN


    Yorumlar

banner153
Arşiv