Başkan Kahya Ardeşen İçin Yoğun Mesai Harcıyor

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya son günlerde doğu Karadeniz'i vuran sağnak yağışla ilgili sahada incelemelerde bulunarak yerinde ve hızlı müdahale için çalışma başlattı.

01 Temmuz 2019 Pazartesi 13:04
Başkan Kahya Ardeşen İçin Yoğun Mesai Harcıyor
Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya yeni yapılan Ardeşen Belediyesi Otogarı, yabancı (Gürcü) İnşaat ve tarım işçiler için yapılan bekleme alanı, Belediye bünyesinde hizmet veren mıcır ve parke fabrikalarını ziyaret ederek, şehir şebekesini besleyen su borularının yenilenmesi, su taşkınları, afat ve diğer sorunlar hakkında bilgi alıp çözüm yolu ile ilgili ivedilikle çalışma başlattı.


Son günlerde özellikle Trabzon ve Rize'yi vuran sağnak yağış kırsal alanda taşkınlara neden olurken şehir içinde de hayatı adeta felç ediyor. Kuvvetli ve sağnak şekilde yağan yağmur Rize şehir merkezi olmakla birlikle ilçe merkezlerinde de etkili oldu. Bu manada Ardeşen İlçesinde özellikle sahil kesimleri yoğun yağan yağmurdan etkilenirken kara yolu iç geçişleri ve Ardeşen Belediyesine ait Şehirler Arası Otobüs işletmelerinin bulunduğu Otogar'da ani bastıran sağnak yağış nedeniyle kısa süreli su gölet'i oluştu.


İlçede yaşanan su baskınları ve varsa diğer sorunlarla ilgili sahada çalışma başlatan Belediye Başkanı Avni Kahya sorunları bire bir yerinde inceleyerek çözüm önerileri için ivedilikle talimatların verildiğini kaydetti. 

 

 

    Yorumlar

Arşiv