Bakan Kurum: "Rize’de 4 yerde millet bahçesi yapılacak"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rize merkez, Ardeşen, Güneysu ve İyidere ilçesinde millet bahçesi yapılacağını söyledi. Bakan Kurum, Rize merkezdekinin 393 bin metrekare alanda oluşturulacağını kaydetti.

13 Haziran 2020 Cumartesi 18:33
Bakan Kurum:
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dünyaca ünlü Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulundu. Yayladaki çalışmaları inceleyen Kurum, yetkililerden bilgi almasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum'a incelemeleri sırasında, Vali Kemal Çeber, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve diğer ilgililer eşlik etti.

 

Rize’de 4 ilçede millet bahçesi kurulacağını açıklayan bakan Kurum ”Rize’de 3 tane millet bahçesini projelendirdik. Birde bugün konuştuk inşallah toplamda 4 tane millet bahçesini gerçekleştireceğiz. Güneysu’da 42 bin metrekarelik bir millet bahçemiz var. İnşallah önümüzdeki hafta ihalesi yapılacak ve önümüzdeki yıla kadarda yapılıp vatandaşlarımıza teslim edilecek. Ardeşen sahilde 110 bin metrekare millet bahçesi için belediyemizle proje detaylarını görüşüyoruz.

 

Sahilin hemen yanında vatandaşlarımız için bisiklet yolunun, yürüyüş yolu olduğu millet kıraathanesinin olduğu önemli bir millet bahçesini Ardeşen merkezde yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor olacağız. İyidere’de bir millet bahçemiz var proje çalışmasında sona gelindi. Önümüzdeki aylarda ihalesini yapacağız. Rize merkezin millet bahçesi içinde 393 bin metrekarelik bir alan belirledik.

 

Sahilimizde içerisinde bir selatin camimizin olduğu, bisiklet yollarının olduğu hakikaten örnek olacak içerisinde serenderlerin olduğu ahşaptan dinleme alanlarının olduğu örnek bir millet bahçesini Rize merkezde projelendiriyoruz” diye konuştu.

 

    Yorumlar

Arşiv