Avni Kahya'ya Türkiye Belediyeler Birliğinde Yeni Görev

Türkiye’deki bütün belediyeleri tek çatı altında toplayan Türkiye Belediyeler Birliği için Rize'de yapılan seçimlerde Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya'ya Belediyeler Birliği üyeliği verildi. Ulusal ve uluslar arası düzeyde belediyeleri temsil etme yetkisine sahip olan Türkiye Belediyeler Birliği için Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'in ev sahipliğinde Belediye toplantı salonunda İl, İlçe ve Belde Belediyelerinin katıldığı seçimlerde Ardeşen Belediyesi üye olarak seçildi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:43
Avni Kahya'ya Türkiye Belediyeler Birliğinde Yeni Görev
Rize ve İlçe Belediyeleri arasında yapılan seçimlerde Rize Belediyesi, Ardeşen Belediyesi ve Güneysu Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliğine Üye olarak girmeye hak kazandı.Konu ile ilgili Başkan Avni Kahya konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:"Rize Belediye Başkanımız Rahmi METİN'nin ev sahipliğinde Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği üyeliği için yapılan seçimlerde Rize Belediyemizden bir meclis üyesinin, Güneysu Belediyesinden Başkan Rıfat ÖZER ve Ardeşen Belediyesi olarak bizimde görev aldığımız bu önemli vazifede yüce Mevla'm bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Aldığımız bu görev öncelikle ülkemize, bölgemize ve güzel ilçemiz Ardeşen'imize hayırlı olsun. Allah Utandırmasın."


Türkiye Belediyeler Birliğinin görev ve yetkileri:

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), 1945 yılında belediyecilik alanında faaliyet göstermek üzere kamu yararına bir dernek olarak kurulmuş ve belediyelerin hak ve menfaatlerini dernek çatısı altında korumaya yönelik olarak belediyecilikle ilgili faaliyetlerini 57 yıl dernek statüsünde sürdürmüştür.

Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye’deki bütün belediyeleri tek çatı altında toplamak amacıyla Bakanlar Kurulunun 21 Ağustos 2002 tarih ve 2002/4559 sayılı kararıyla mahalli idare birliği statüsüne kavuşmuştur.

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 26.05.2005 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmesi ve 11.6.2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesi ve bu Kanuna göre hazırlanan Türkiye Belediyeler Birliği Tüzüğü’nün İçişleri Bakanlığınca 28.09.2005 tarihinde onaylanmasıyla Türkiye Belediyeler Birliği, ulusal ve uluslar arası düzeyde belediyeleri temsil etme yetkisine sahip ve bütün belediyelerin doğal üyesi olduğu tek mahalli idare birliği özelliğine kavuşmuştur. 

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • 2 AĞUSTOS ARDEŞENİN SESİ GAZETESİ
Arşiv