Ardoff Ülkemizi Ermenistan’da Temsil Etti!

Merkezi Rize’nin Ardeşen İlçesinde Bulunan Ardeşen Off-Road Spor Kulübü, Ermenistan Otomobil Sporları Federasyonunca, 20–21 Eylül tarihlerinde Ijevan’da düzenlenen Yarışlara, Türkiye’yi temsilen katıldı. Yarışlara ayrıca, Gürcistan, Rusya, İran ve ev sahibi Ermenistan’dan birçok kulüp katıldı.

25 Eylül 2014 Perşembe 17:25
Ardoff Ülkemizi Ermenistan’da Temsil Etti!
 Düzenlenen yarışlar, A, B ve C sınıfı olarak 3 farklı kategori de yapıldı. Ardeşen Off-Road Spor Kulübünü temsilen Pilot Mustafa Akcanca ve Co-Pilot  Ayhan Gündoğan B sınıfı kategorisinde yarıştı. Ardeşen Off-Road Kulübüyle birlikte B sınıfı kategorisinde yarışan 12 araç etabın bozulması sebebi ile Finish’i göremedi. 

 Yarışlarla ilgili bir açıklama yapan TOSFED Rize İl Temsilcisi ve Kafile Sorumlusu Hakan Kurnaz, “Amacımız iki ayrı ülkeyi sporla kaynaştırmaktı. Ermenistan’dan daha önce birçok spor kulübü 3 kez ülkemize ve Rize’ye gelerek Ardoff Yarışlarına katıldılar. Bizler de ikinci kez Ermenistan’a giderek ülkemizi temsil ederek Ermenistan ve Türkiye arasında bir dostluk bağını güçlendirmeye çalıştık. Neticeye baktığımız da etap’ın bozulmasına bağlı olarak yarışı bitiremedik ve bir kupa veya madalya kazanamadık ama iki ülke arasında bir bağ oluşmasına katkı sağladık.” Dedi.Anahtar Kelimeler: ardofardeşeninsesi

    Yorumlar

banner153
Arşiv