Ardeşen’li Kaymakam Yusuf Akın Artvin Şavşat’a Atandı

Giresun Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın Artvin Şavşat Kaymakamlığına getirildi.

20 Ağustos 2021 Cuma 14:22
Ardeşen’li Kaymakam Yusuf Akın Artvin Şavşat’a Atandı
 Resmi Gazete’de Kaymakamlar Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre 624 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Giresun Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın Artvin Şavşat Kaymakamlığına getirildi.
Başarılı Kaymakam Akına Bizlerde yeni görev yerinde başarılar dileriz.


Yusuf Akın kimdir:

Rize Ardeşen doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de tamamladıktan sonra 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

2016 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 2017 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Sakarya Kaymakam adayı olarak intisap etmiştir. Giresun ili Espiye ilçesinde bir yıl Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır.

Yurtdışı dil eğitimini İngiltere’nin Manchester kentindeki Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde almış ve İngiltere’nin idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmuştur.

105. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 27 Ekim 2019 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamış ve 19/08/2021 tarihli ve 2021/412 sayılı karar ile Artvin Şavşat Kaymakamı Olarak Atanmıştır. Kaymakam Akın iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Haber: Murat UÇKAN

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv