Ardeşen'li İş Adamı İbrahim Kaçalin'den Örnek Davranış

Rize Ardeşen ilçesinde gıda sektöründe yıllardır hizmet veren köklü kuruluşlardan Timya Lokantacılığın sahibi İbrahim Kaçalin her yıl gelenek haline getirdiği Aşure ikramına bu yıl da devam ettirdi.

13 Eylül 2019 Cuma 15:24
Ardeşen'li İş Adamı İbrahim Kaçalin'den Örnek Davranış
Rize Ardeşen ilçesinde hizmet veren Timya Lokantası vatandaşlara 2000 adet ücretsiz aşure dağıttı.


 Ardeşenli iş adamı İbrahim Kaçalin, geçmiş yıllarda genelde cami çıkışlarında yemeye alıştığımız aşureyi bu yıl farklı bir uygulama yaparak Ardeşen'de hizmet verdiği iş yerimizin önünden geçen tüm vatandaşa ücretsiz dağıttı.

 

Konuyla ilgili hayır sever İş Adamı İbrahim Kaçalin; "Muharrem ayının İslam tarihinde önemli bir yeri olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti. “Aşure gününde de çok büyük ve mühim hadiseler yaşanmıştır. Bunların başlıcaları göklerin ve yerin yaratılması, Adem Aleyhisselam’ın tövbesinin kabul edilmesi, Nuh Aleyhisselam’ın gemisinin karaya oturması, Musa Aleyhiselam’ın Firavun ’un şerrinden kurtulması ve Firavun ‘un helak olması, İbrahim Aleyhisselam’ın dünyaya gelmesi ve ateşten kurtulması, Eyüp Aleyhisselam’ın hastalıktan şifa bulması, Yunus Aleyhisselam’ın balığın karnından kurtulması, Süleyman Aleyhisselam’a saltanat verilmesi ve Hz. Hüseyin’in (r.a) şehit edilmesidir. Birlik, beraberlik ve kaynaşma adına aşure dağıttık.” Diye konuştu.

 

 

    Yorumlar

Arşiv