Ardeşen'e ve Tunca'ya Çağ Atlatacak Projeyi Görüştüler.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Ardeşen ve Tunca'ya Çağ Atlatacak Olan Tunca Dereiçi Yol Projesini Görüştü. Bakan Karaismailoğlu Konunun Takipçisi Olacağını Söyledi.

26 Eylül 2020 Cumartesi 13:04
Ardeşen'e ve Tunca'ya Çağ Atlatacak Projeyi Görüştüler.
 Bölgenin 50 Yıllık Hayali Olan, Ardeşen'e, Tunca'ya ve Bölgeye Çağ Atlatacak Olan Tunca Dereiçi Yol Projesi İçin Mücadele Eden Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Rize'de Bir Dizi Gezi ve Ziyaretlerde Bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Bir Araya Gelerek, Söz Konusu Proje ile İlgili Çalışmaları ve Yol Haritası İle İlgili Bilgilendirmede Bulundu.

Tunca ve Ardeşen İçin olmazsa olmaz bir proje olduğunu anımsatan Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, "Yıllardır hayalini kurduğumuz Tunca Vadisi Grup Yolu projemizin etit çalışmaları tamamlanmak üzere. Sayın Bakanımıza projede gelinen son nokta hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Kendisinden projenin ivedilikle hızlandırılması ve ilk kazmanın bir an önce vurulması yönünde taleplerimizi ilettik. Sağolsun, kendileri projemizi aldı ve ilgileneceğini ve takip edeceğini söyledi.” Dedi.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz “Tunca Vadisi Grup Yolu projesi 15 köy ve 20 yaylayı kapsıyor ve akabinde bu proje Artvin Yusufeli’ne kadar bağlanıyor. Başta Tunca olmak üzere Ardeşen ve bölge olarak projeyi sahiplendik. Vatandaşlarımız bir an önce ilk kazmanın vurulması müjdesini bekliyor. İnşallah yakın zamanda bu müjdeyi halkımıza ve bölgemize vereceğiz. Ben her açıklamamda dediğim gibi, Tunca ve Tuncalı her güzel şeyi hak ediyor. Bizler görevde olduğumuz sürece bu güzellikleri beldemiz ve halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Görüşme sonrasında Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na FormuLaz Tahta Arabası ve bal hediye etti.

    Yorumlar

Arşiv