Ardeşen'de Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Uygulaması

Rize’nin Ardeşen ilçesinde “Yaya önceliği” uygulaması yapıldı.

02 Ekim 2019 Çarşamba 17:19
Ardeşen'de Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Uygulaması
Rize’nin Ardeşen ilçesinde “Yaya önceliği” uygulaması yapıldı.

Trafikte yayalara önceliğine dikkat çekilmesi için bugün ülke genelinde bir uygulama başlatıldı.

Bu kapsamda Rize’nin Ardeşen ilçesinde de uygulama gerçekleştirildi.

 

Atatürk Caddesi üzerinde Fatih İlkokulu önünde yapılan uygulamaya Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Hakan Bozkan, öğrenciler katıldı.


Kaymakam Alibeyoğlu beraberindeki öğrenciler ile yaya geçidinden geçerek uygulamaya katılmış oldu. Öğrencilerle bire bir ilgilenen Alibeyoğlu, yaya geçidinin önemine ilişkin öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Kaymakam Alibeyoğlu, daha sonra Ardeşen İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden uygulamaya ilişkin bilgiler aldı.

Uygulama esnasında İlçe Jandarma ve Emniyet trafik şube ekipleri sürücülere Yaya Geçidine verilmesi gereken öneme ilişkin bilgiler aktardı. Farkındalık yaratılması için broşürler dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ülke genelinde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyasıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.


Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla yarın ülke genelinde 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk görevlisi, ikişer saat yaya nöbeti tutacak.

     Yorumlar

banner146
Arşiv