Ardeşen'de Sokak ve Mahallelere Ağaçlandırma Çalışması

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya tarafından temin edilen, Belediye Park ve Peyzaj ekibi tarafından desteklenen Mahalle ve sokak ağaçlandırma çalışmaları son olarak Barış, Bahar ve Müftü mahallesinde 400 ağaç dikimi gerçekleşti.

04 Şubat 2020 Salı 15:53
Ardeşen'de Sokak ve Mahallelere Ağaçlandırma Çalışması
Ardeşen Belediyesi, Barış Mahallesi Muhtarlığı işbirliği ve Mahalle sakinlerinin katılımı ile Barış, Bahar ve Müftü Mahallesine, ‘’leylandı, top akasya, sofora, erguvan ve akça ağaç’’ olmak üzere 400 ağaç dikimi yapıldı.

 

Barış Mahallesi Muhtarı Tekcan Tekin, yaptığı açıklamada "Bu gün baharı yaşıyoruz. Bahar canlılık, yeniden diriliş demek. İşte biz de ağaç şenliğimiz ile mahallelerimizi şenlendireceğiz, renklendireceğiz. Bir ağaca hayat vermek her birey için önemlidir. Bu gün ağacı istismar eden değil, insana, hayvana, ağaca ve yeşile değer veren Belediye Başkanımız Avni Kahya’ya Ardeşen’e yaptığı güzel projelerle güzelleştiren Park ve Peyzaj Birimi'ne, mahallelerimize 400 adet ağaçla taçlandırdıklarından dolayı teşekkür ederim" diyerek ağaçlandırma çalışmalarının önemini ifade etti.

 

Ardeşen Belediyesi Park ve Peyzaj ekibi tarafından daha önce Elmalık, Yavuz Selim Mahalleri ve Atatürk Caddesine 500 adet ağaç dikimi yapmıştı.

Mahallelerden gelen talepler doğrultusunda toplamda 1500 ağaç dikimi gerçekleştirilecek.    Yorumlar

Arşiv