Ardeşen’de Sigarayı Bırak Kampanyası Ardeşen’de ki Kampanyada 14 Kişi Sigarayı Bıraktı

Tütün ve tütün mamullerinin zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek ve halkın sigarayı bırakmasına yardımcı olmak amacıyla, tüm yurt genelinde "Sigarayı Bırak Kampanyası" düzenleniyor. Bu bağlamda Rize Ardeşen’de de bir etkinlik düzenlendi.

19 Haziran 2022 Pazar 18:47
Ardeşen’de Sigarayı Bırak Kampanyası  Ardeşen’de ki Kampanyada 14 Kişi Sigarayı Bıraktı
Tütün ve tütün mamullerinin zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek ve halkın sigarayı bırakmasına yardımcı olmak amacıyla, tüm yurt genelinde "Sigarayı Bırak Kampanyası" düzenleniyor. Bu bağlamda Rize Ardeşen’de de bir etkinlik düzenlendi.

 

Dünya Sağlık Örgütü ve Finlandiya Halk Sağlığı Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilen ve 1994 yılından beri dünya genelinde yapılan "Sigarayı Bırakma Kampanyası"na 100 ülkeden 1 milyon kişi katılıyor.

Bu bağlamda ülkemizde de çeşitli kampanyalar ve teşvikler ile sigara tüketenlerin, sigarayı bırakmaları için motive ediliyor.

 

Rize Ardeşen Kaymakamlığı tarafından İlçe genelinde düzenlenen kampanya sayesinde 14 kişi sigarayı bıraktı. Sigaraya veda eden bu kişiler Kaymakamlık tarafından verilen bir davette kendilerine teşekkür belgesi ve hediyeler verildi.Davete İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Furkan Ersoy, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı İsmail Kuyumcu, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar, Daire Müdürleri, Basın mensupları ve kamu kurum ve kuruluşlarında farklı görevlerde çalışan ve sigarayı bırakan 14 kişi katıldı.

 

 Öte yandan: Sağlık Bakanlığınca desteklenen "Sigarayı Bırak Kampanyası” doğrultusunda Ardeşen Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mevlüt Altıya kampanyada gösterdiği çabalardan dolayı Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen tarafından başarı belgesi verildi.

Verilen belgede; “Ardeşen Kaymakamlığı ilçe yazı işleri müdürü olarak görev yaptığımız süre içerisinde (Bağımlılıkla mücadele projesi) kapsamında sigara bırakma kampanyasında ki gayretli ve özverili çalışmalarınız tarafımca memnuniyetle izlenmiştir. Bu nedenle sizi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 122’nci maddesi gereği Başarı Belgesi ile taltif eder, başarılarınızın devamını dilerim. Ekrem ÇEÇEN Kaymakam.

Haber: Murat UÇKAN

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv