Ardeşen’de Muhtarlar Günü Etkinliği

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Ardeşen Kaymakamlığı ve Belediyesince Muhtarlara bir program düzenlendi.

24 Ekim 2023 Salı 11:28
Ardeşen’de Muhtarlar Günü Etkinliği

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Ardeşen Kaymakamlığı ve Belediyesince Muhtarlara bir program düzenlendi.Ardeşen Belediyesi Sahil Aile Çay Bahçesinde düzenlenen programa; Ardeşen İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediyesi Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Önder ve Cumali Hakyemez, KHGB Müdürü Murat Namlı, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Macit Aslıyüksek, Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Sadık Yerebakan ve Muhtarlar katıldı.Günün anlam ve önemine ilişkin Köy Muhtarları Derneği Başkanı Macit Aslıyüksek bir konuşma yaptı açılış konuşmasının ardından Ardeşen İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, Muhtarlar Günü münasebetiyle İlçemizde görev yapan muhtarların gününü kutladı.“Muhtarlar hiçbir siyasi parti ismi belirtmeksizin mahalle ve köy halkı tarafından ismen seçilir. Bu nedenle muhtarlar insanların güvenini kazanmış çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Halkın istek ve arzularını, sıkıntılarını ilk elden bir üst makama bildiren insanlardır.


Muhtarlık, fedakârlık ve aidiyetlik gerektiren zor bir görevdir. Arkasına hiçbir gücü almadan sadece hizmet için bu göreve talip olur.

Muhtarlarımız hizmetin en hızlı şekilde halkımıza ulaştırılmasında en önemli mihenk taşı olmakla beraber bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde muhtarlarımız Devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar.”

Öte yandan Ardeşeninsesi Gazetesi olarak; Vatandaşlar ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi gören Ardeşen Köy ve Mahalle muhtarlarımıza başarılar diler; Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyoruz.

Haber: Murat UÇKAN

    Yorumlar

banner153
Arşiv