Ardeşen'de Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliği

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Mevlid-i Nebi Haftasında işlenen konu Peygamberimiz ve Aile konusu işlendi. Bu doğrultuda Rize'nin Ardeşen İlçesinde de Müftülük tarafından bir dizi program tertip edildi.

15 Kasım 2019 Cuma 09:24
Ardeşen'de Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliği
Ardeşen İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi haftası çerçevesinde tertip ettiği programa Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Abdurrezzak Ateş konuşmacı olarak katıldı.


Ardeşen Belediye Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Abdurrezzak Ateş, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Furkan Aksoy, Daire Müdürleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Mevlid-i Nebi Haftası, Kutlu Doğum Haftası ismiyle 1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tamamen kendi inisiyatifiyle ve Türkiye'deki ilahiyat birikimiyle istişare ederek planladığı ve uygulamaya koyduğu bir haftadır. Bu hafta, kanunların verdiği yetkiyle ortaya çıkmış; 29 yıl boyunca tefekkür dünyamıza hayat vermiş ve yakın tarihimizde milletimizin zihinlerine yerleşmiştir. “Hz. Peygamber'i anmaktan anlamaya" düsturuyla gelişen; Peygamberimizin örnekliğini ve insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza anlatmayı ve tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve milletimizde var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan, bir haftadır.

     Yorumlar

Arşiv