Ardeşen’de Larva ve Haşere İle Mücadele

Ardeşen’de Larva ve Haşere İle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

28 Mart 2023 Salı 17:40
Ardeşen’de Larva ve Haşere İle Mücadele

Ardeşen Belediyesi tarafından yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sinek, sivri sinek ve karasinek gibi her türlü haşereye karşı hassasiyetle yapılan ilaçlamaları İlçe genelinde aralıksız sürdürülmekte.Belediyenin ilaçlama ekibi tarafından bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte başlanan çalışmalarda vatandaşların yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için aralıksız larva mücadelesini yürütülüyor.İlçe genelinde su birikintileri ve bataklık alanlarda yürütülen larva mücadelesinde ergin aşamaya gelmeden larvaları üreme alanlarında yok etmeye yönelik çalışmaları etkin bir biçimde sürdüren ilaçlama ekipleri; sulak alanlar başta olmak üzere, çöp konteynırları, binaların bodrum katları, kanallar, fosseptik ve gübrelik alanlarda ilaçlama yapıyor.Ardeşen Belediyesi, hedef dışı canlıların (insanlar, kuşlar, arılar, balıklar) zarar görmemesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirterek, İlaçlama çalışmaları sayesinde uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelenin bu dene de aralıksız etkin bir şekilde sürdüğü ifade edildi.

 

 
Ardeşen Belediyesi Sivrisinek ve Karasinek Larvası ile Mücadelede Nasıl Bir Yol İzleniyor?
Belediyemizce İlaçlama tarafından izlenen larva ile mücadele yöntemleri şunlardır:
1. Belediyemiz ekipleri, larva ilaçlaması yapılacak alana gelir ve larvaların oluşma nedenlerini gözlemler.
2. Kısa bir tespit işleminden sonra karasinek veya sivrisineklerin ürememesi ve larvalarının yok edilmesi için gereken çözüm yolları bulunur.
3. Larvaların kalıcı bir şekilde yok edilmesi için sıvı ve gaz olarak bir ilaçlama yöntemi kullanılır.
4. Yapılan bu ilaçlama yöntemi, sivrisinek ve karasinek larvalarını, henüz olgunluğa ermeden yok eder ve mevcut uçkun haldeki karasinek ve sivrisineklerin üremesi engellenir.
5. Karasinek ve sivrisineklerin yeniden larvalarını bölgeye bırakmamaları için uçkun türlerle mücadelede yine gaz ilaçlama yöntemleri kullanılır.
Larvalardan Kurtulun
Kıymetli hemşehrilerimiz; Larva ile mücadelede yaşam alanları etrafında, çatı katı veya bodrum katlarda sivrisinek ve karasineklerin doğal üreme alanı oluşturacak su birikintisi, bataklık veya her han gibi bir alan var ise ivedilikle Belediyemiz Beyaz Masa İhbar Hattına Alo 153 nolu telefonla bize bildirmeleri önemle rica olunur. Denildi.    Yorumlar

banner153
Arşiv