Ardeşen'de Larva Mücadelesi Devam Ediyor

Ardeşen'de halk sağlığının korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve bir çok bulaşıcı hastalığı kontrol altına almak amacıyla ilçe genelinde özellikle sivri sinek larva mücadelesi oluşturulan ilaçlama ekipleriyle aralıksız sürüyor.

17 Nisan 2019 Çarşamba 16:47
Ardeşen'de Larva Mücadelesi Devam Ediyor
Genelde Mart ayı içinde tamamlanan ilaçlamaların özellikle şehir merkezi içinde bodrum katları, alt geçitle, bataklık haline gelen su birikintileri ve terk edilmiş alanların zemin katları Ardeşen Belediyesi ilaçlama ekiplerince itinayla ilaçlanmakta

 

Konu ile ilgili Ardeşen Belediyesinden yapılan açıklama şöyle: Belediye olarak İlçe genelinde yürüttüğümüz ilaçlama çalışmaları aralıksız sürmekte. Vatandaşlarımızın sağlığının korunması için gerekli tüm önlemleri almaktayız. Ardeşen merkez ve bağlı mahallerinde önceden tespit edilen gölet, bataklık, dere, su birikintileri, su kanalları gibi haşere üreme alanlarının bulunduğu yerlerde periyodik olarak larva ile mücadele çalışması için ilaçlama yapılmaktadır.

Öte yandan Mahalle Muhtarlarıyla ortak çalışma yürüterek, şehir merkezi ve kırsala yakın mahallelerinde gündüz ilaçlama çalışmamız devam etmektedir, bunun yanı sıra vatandaşlarımızdan bize gelen talepler doğrultusunda ev, okul, cami ve resmi kurumlarda haşere ve böceklere karşı ilaçlama çalışmamız aralıksız devam ediyor, Ayrıca ilçe merkezi ve kırsal mahallelerimizde bulunan göletler, pasiftik çukurlar, çöplük alanları, gübrelik alanlar ve ahırlarda düzenli olarak belli periyotlarda ilaçlama çalışması yapmaktayız.” Denildi.

     Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • 2 AĞUSTOS ARDEŞENİN SESİ GAZETESİ
Arşiv