Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu Yeniden Toplandı

Ardeşende Coronavirüs nedeniyle işyerini kapatan ve personeli çalışamayan işletmecilere destek amaçlı bir araya gelen “Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu “ üyeleri, ilçede faaliyet yürüten esnaflara destek olma ve işsizliği önleme kapsamında mülk sahiplerine, kira öteleme ya da kira almama tavsiyesinde bulunma adına bir dizi karar aldı.

01 Nisan 2020 Çarşamba 20:34
Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu Yeniden Toplandı
Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu konu hakkında bir duyuru yaptı; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında mağduriyet yaşayan esnaf ve çalışanların tespitinin yapılması konusunda 1 hafta önce başladığımız çalışmalar kapsamında, İlçe Kaymakamımız Başkanlığında yapılacak yardımların hayata geçirmek için Pazartesi günü ‘’Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu’’  olarak bir araya gelmiştik.Bugün ikincisini gerçekleştirdiğimiz toplantıda, Bizbizeyeteriz kampanyası başlamadan yaklaşık bir hafta önce düşündüğümüz ve hayata geçirmeyi planladığımız yardımları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından hayata geçirilen #bizbizeyeteriz kampanyası dâhilinde her kurumun kendi bünyesinde çalışmalarına devam etmesi kararlaştırılmıştır.

Kurulan komisyonun amacı, İlçemizde faaliyet yürüten esnaflarımız ve çalışanları temsil eden sivil toplum kuruluşları tarafından olup, ötekileştirme niyeti güdülmemektedir.

Komisyon olarak ilçede faaliyet yürüten esnaflarımıza destek olma ve işsizliği önleme kapsamında mülk sahiplerine, kira öteleme ya da kira almama tavsiyesinde bulunma kararı alınmıştır.

Bu süreçte Siyasi Parti Başkanlarımızın gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile başta siyası partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve Ardeşen’in dinamiklerini #bizbizeyeteriz kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz.

Haydi, Ardeşen gün birlik olma günüdür.” Paylaşımı yapışıldı.

 

    Yorumlar

Arşiv