Ardeşen’de En Güzel Atmaca Seçimi Yapıldı

Rize'nin Ardeşen ilçesinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Atmaca Güzellik, Beceri ve Doğaya Salım Festivali'ne Rize merkez, Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı İlçeleri, Artvin Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa İlçelerinden Atmaca severler katıldı.

04 Kasım 2023 Cumartesi 23:59
Ardeşen’de En Güzel Atmaca Seçimi Yapıldı
Rize'nin Ardeşen ilçesinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Atmaca Güzellik, Beceri ve Doğaya Salım Festivali'ne Rize merkez, Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı İlçeleri, Artvin Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa İlçelerinden Atmaca severler katıldı.Ardeşen Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan festival Ardeşen Vali Erdal Ata Stadyumu'nda düzenlendi. Atmaca Güzellik Beceri ve Doğaya Salım Festivalinde güzelliğin yanında en becerikli atmaca yarışması da yapıldı.


Atmacacılık kültürünün sürdürülebilmesinin amaçlandığı festivalde Atmacacılığın Türkiye'deki anavatanı olan Rize ve Artvinli yarışmacılar da kendi aralarında yarışarak festivalde en iyi olmak için boy gösterdiler.


Festivale Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, AK Parti Rize Milletvekili Av. Harun Mertoğlu, RTEÜ Yaşatma Dernek Başkanı Nusret Bayraktar, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Cüneyt Aloğlu, Müdür Yardımcısı Miktat Özyanık, Gençlik ve Spor Rize İl Müdürü Gürhan Yıldız, siyasi parti başkanları, Rize Merkez, Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Artvin ili Arhavi Hopa ve Kemalpaşa ilçeleri Atmacacılar Dernek başkanları ve atmaca sevdalıları katıldı.

 

İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan program Belediye Başkanı Avni Kahya, Milletvekili Av. Harun Mertoğu, Rize Valisi ihsan Selim Baydaş ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak birer konuşma yaptı. Protokol konuşmalarının ardından, Festival Atmacayı kola çağırma yarışmasıyla başladı.


Festivalde Kara Irk, Beyaz Irk, Kızıl Irk ve Sarı Irk olmak üzere 4 kategoride yarışan atmacalar en güzel atmaca olmak için jüriden puan topladı.Yarışmada derece alanlar şu şekilde sıralandı

Atmaca Beceri Yarışması

2’cisi Volkan ÇANKAYA

1’cisi Gogi Vacaswili

 

Atmaca Güzellik Yarışması

Kara Irk

3’cüsü Murat UÇKAN

2’cisi Murat Timur

1’cisi Serdar Saymaz


Atmaca Güzellik Yarışması

Kızıl Irk

3’cüsü Arda ERGÜVEN

2’cisi Alirza ALPAY

1’cisi Ali MANCIOĞLUAtmaca Güzellik Yarışması

Beyaz Irk

3’cüsü Mehmet BERBER

2’cisi Serdar SAYMAZ

1’cisi Ahmet BAŞ


Atmaca Güzellik Yarışması

Sarı Irk

3’cüsü İhsan UNAL

2’cisi Özcan KARA

1’cisi Muhammet SEYİTOĞLU

 

Festivalde Jüri Üyeleri, Basın Mensupları ve katkı veren birimlere katılım ve teşekkür belgesi verildi.

 Haber: Murat UÇKAN


 

 

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv