Ardeşen’de Covid-19 virüs salgını tedbirleri üst seviyeye alındı

Covid-19 virüs salgını tedbirleri kapsamında Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu başkanlığında Belediye kültür merkezi toplantı salonunda düzenlenen Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu toplantısında alınan kararlar ivedilikle uygulanmaya alındı.

30 Mart 2020 Pazartesi 13:05
Ardeşen’de Covid-19 virüs salgını tedbirleri üst seviyeye alındı
Covid-19 virüs salgını tedbirleri kapsamında Ardeşen’de iş yerinin kapanmasından dolayı mağdur olan vatandaşlara gıda yardımı yapma adına oluşturulan Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu komisyonunun aldığı kararlar doğrultusunda ihtiyaçlı aileler belirlenerek gıda yardımı verilecek.


Ardeşen Belediyesi kültür merkezi toplantı salonunda bir araya gelen Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu üyeleri Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu başkanlığında bir dizi karar aldı.

 

İş yerlerinin kepenk kapatmasından dolayı çalışamayan kişilerin Muhtarlar tarafından tespit edilmesi, Kaymakamlık Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Belediye tarafından ihtiyaçlı olduğunun teyidi sonrasında “Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu” tarafından alış veriş kartı verilmek kaydı ile anlaşmalı marketlerden sadece gıda yardımı yapılacak.

 

Ardeşen’de başlatılan bu anlamlı kampanyaya başta iş adamları ve hayırseverlerin destek vermesi hedeflenirken. Komisyonda olanların ilk bağışı yapmaları da dikkatten kaçmadı.

 Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformunda bulunanların bu anlamlı kampanyaya ilk destek bizden diyerek maddi ve her türlü gıda desteği için listenin başına isim yazdırdıkları öğrenildi.

 

Toplantıda ayrıca; yaklaşan Ramazan öncesi yapılacak olan, fitre ve zekât gibi hayır işlerinin de vatandaşlarca öne çekilmesi konusunda komisyonda fikir beyan edildi.Toplantıya Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, Ardeşen İlçe Belediye Başkan Yardımcıları Y. Kenan Hatipoğlu, Mustafa Ön,  Ardeşen Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Murtaza Özyanık, Ardeşen Köy Muhtarlar Dernek Başkanı Maksut Çırakoğlu, Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, Ardeşen Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Barış Galip Oğuz, 53.11 Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Sait Balcı ve Ardeşen TSO Meclis Başkan Vekili Muhammet Mustafa Ahısüleymenoğlu  katıldı.

 

Toplantı sonrası Başkan Avni Kahya şunları kaydetti: “Ardeşen İlçe Kaymakamımız Ufuk Özen ALİBEYOĞLU başkanlığında Belediye kültür merkezde “Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil Platformu” olarak İlçemizdeki Kamu, Kuruluş ve STK Başkanları ile bir araya geldik. İlçemizde hizmet veren ancak Covid-19 virüs salgını tedbirleri kapsamında kapalı olan iş yerlerinden dolayı mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarıyla ilgili yapılacak olan yardımın belirlenmesi adına önemli kararlar aldık. Bu anlamlı kampanyamıza destek verecek olan tüm hayırseverlerden Allah Razı olsun, yardımlarınızı yüce Mevla-m şimdiden kabul eylesin.

Haydi, Ardeşen Şimdi Bir Olma, Birlik Olma Zammıdır.

Çünkü biz Birlikte Ardeşen’iz.” Diye konuştu.

 

 

 

 

    Yorumlar

Arşiv