Ardeşen’de Covid -19 İle İlgili Ne Yaptı Diyenlere!

Tüm dünya ve ülkemizde Korona Virüs salgını (Covid – 19 ) mücadelesi kapsamında topyekûn milli bir mücadele başladı ve maalesef bu mücadeleye canla başla katılım sağlayanların yanı sıra duyarsızlığını çamur at izi kalsın mantığında gösterenler de yaptıkları paylaşımlar ve açıklamalarla belli etmeye başladı. Uyanık ol aziz milletim

07 Nisan 2020 Salı 16:44
Ardeşen’de Covid -19 İle İlgili Ne Yaptı Diyenlere!
Kıymetli hemşehrilerimiz; Suya sabuna dokunmadan ben temiz siyaset yapıyorum diyemezsiniz.

Ben sizden yanayım.

Ben halkın menfaatini savunan biriyim, diyerek aslı astarı olmayan paylaşımlarla, açıklamalarla, soru önergeleri ve halı hazırda yerel yönetimlerce halka sunulan hizmet ve önlem tedbirli üzerinden kendi pay çıkaranlar var. Maalesef.

Topluma kendinin hak savunucusu, yerel yönetimlerin ise, maddiyat ve çıkarcı olduğuna inandırma adına aslı olmayan söylemler ile hedef gösterip kendi kenara çekilerek çıkacak kargaşayı izlemekle yetinen kişilere karşı lütfen dikkatli olalım.

Bu söylemlerimiz Ardeşen İlçesinde siyaset yapan Partileri ve Başkanlarını kastetmemektedir.
Sosyal medyadan Ardeşe'de ne yapıldı ki diyerek yapılan hizmetleri hiçe sayanlar için seçilmiş bir cümledir.

 Dilerseniz dünyayı ve akabinde ülkemizi etkisi altına alan Korona Virüs salgınına karşı Ardeşen İlçemizde Yerel Yönetim olarak ne tür önlemler alındı bir bakalım!

Ardeşen Covid-19 salgınına karşı ne tür tedbirler aldı.

Salgın kapsamında ilk önlem olarak bir eylem planı oluşturan Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya bu önemli tedbirleri Belediyede her hafta başı yaptığı koordinasyon toplantısı ile (16 Mart 2020 Pazartesi) günü Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerine bildirerek ivedilikle uygulamaya aldı.

1-Bu kapsamda camiler, okullar, kamu kurum ve kuruluşların binaları ve vatandaşların yoğun olarak kullandıkları alanların ilaçlanarak dezenfekte edilmesi başladı.

Haber detayı : http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesen-belediyesi-camilerde-dezenfekte-calismasi-yapti-h16151.html

2- İlçe genelinde alınacak olan 14 tedbir kuralıyla ilgili bilbort ve tanıtım broşürleri elden tek tek dağıtıldı ve vatandaşlar bilgilendirildi.

Haber Detayı:  http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesen-belediyesi-yeni-tip-corona-virus-konusunda-onlem-aldi-h16154.html

3- Belediye ekipleri tüm cadde ve sokakları tayzikli, köpüklü ve ilaçlı su ile yıkanmaya başladı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/vatandaslarimiz-gerekli-tedbirleri-aldigimizdan-emin-olsun-h16156.html

4- Topluma açık yerler çocuk oyun parkları, oturma alanları, banklar tayzikli, köpüklü ve ilaçlı su ile yıkanmaya başladı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/yeni-tip-corona-virus-tedbirleri-icin-onlem-aliyoruz-h16158.html

5- Belediye ekipleri tüm ilçe genelinde temizlik, hijyen ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam etti.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/yeni-tip-corona-virus-tedbirleri-icin-cadde-ve-sokaklar-yikaniyor-h16159.html

6- Ardeşende hizmet veren tüm kamu binaları Belediye ekiplerince dezenfekte edildi. Haftanın belli günleri bu ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları devam etti.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/yeni-tip-corona-virus-tedbirleri-okul-ve-kamuda-alinmakta-h16160.html

7- Belediye Zabıra Müdürlüğü ekipleri İlçe geneli vatandaşa hizmet veren tüm fırınları tek tek gezip denetimlerde bulundu. Maske ve eldiven takılmasıyla ilgili gerekli önlemlerin alınması sağlandı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/yeni-tip-corona-virus-tedbirleri-okul-ve-kamuda-alinmakta-h16160.html

8-İlçe geneli okullar, camiler, sokaklar ve halkın yoğun kullandığı alanlar dezenfekte edilirken cadde sokak ve bina girişleri tazyikli, köpüklü ve ilaçlı su ile yıkandı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/toplu-ibadet-haneler-ve-toplanma-yerleri-ilaclanmakta-h16162.html

9- Bölge Kaçkar Devlet Hastanemiz ve Bölge adliyemizin dış mekan temizlik ve dezenfekte çalışları Ardeşen Belediyesi tarafından tamamladı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/belediye-olarak-saglik-sektorune-tam-destek-veriyoruz-h16163.html

10- Gönül koyma ARDEŞEN, bu tedbirler sizin için. Ülke olarak Koronavirüs'e karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor. Uyarıları ile halka açık tüm oturma alanları kapattı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/gonul-koyma-ardesenim-h16164.html

11- Halkın ortak kullanım alanlarından biri olan Bankamatiklere hijyen içeren sıvı el dezenfettan kutuları ve sıra bekleme alanları için sosyal mesafe uyarı çalışması yapıldı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesende-atmlerde-korona-virus-onlemi-h16165.html

12- Koronavirüs (Covid-19) salgınından; vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla birçok umuma açık işyerlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulmuştu ve bu anlamda Belediye Zabıta ekipleri konuyla ilgili denetimler yaptı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/zabita-ekiplerimiz-surekli-denetimde-h16166.html

13- Ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağıyla ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya bizzat duyuruda bulunarak sokağa çıkmamaları ve Evde Kalmaları konusunda sosyal medya, Radyo ve Belediyenin ilan sistemiyle vatandaşlara seslendi.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/evde-kal-ardesen-h16169.html

14- Covid -19 tedbirleri kapsamında evinden çıkamayan vatandaşlara ne şekilde hizmet verileceğinin masaya yatırıldığı toplantıda İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesince üstleneceği görev dağılımı planlandı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesende-corona-virus-tedbir-toplantisi-h16174.html

15- Çevre kirliliği ve gelişi güzel çöp çıkarmama ile ilgili duyurular yapılarak vatandaşların salgını tetikleyebilecek olan çöp yığıntılarının önüne geçildi.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesende-cop-cikarma-saati-uygulanacak-h16175.html

16- Tüm ilçe genelinde Anaokulları, Camiler, Kamu Binaları, Toplu Hizmet alanları ve binaları başta olmakla birlikte cadde ve sokaklar periyodik aralıklar ile ilaçlaması yapılarak tazyikli, köpüklü ve ilaçlı su ile yıkamalar devam etti.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/coronavirus-onlemlerine-devam-h16176.html

17- Koronavirüs (Covid-19) salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla mesai kavramı gözetmeksizin canla başla çalışan insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm sağlık çalışanlarına Belediye Başkanı Avni Kahya’nın selamı ile ziyaret edildiler.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesen-belediyesi-saglik-personelini-unutmadi-h16180.html

18- Başkan Avni Kahya Covid-19 virüs tedbirleri kapsamında her hafta yapılan koordinasyon toplantısını Skype üzerinden tele konferans aracılığı ile gerçekleştirmeye devam etti.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/covit-19a-karsi-onlemlere-ardesen-belediyesinden-bir-yenisi-daha-eklendi-h16185.html

19- Covid – 19 virüs salgınına karşı Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında “Biz Bize Yeteriz Türkiye” Kampanyasına verilen desteğin yanı sıra alınan tedbirler doğrultusunda kapanan ve işlerinden olan çalışanlar için İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu koordinesinde “Ardeşen’de Kimse Sahipsiz değildir” platformu kurularak Muhtarlar üzerinden ihtiyaçlı vatandaşlar belirlenerek yardım kararı alındı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesende-covid-19-virus-salgini-tedbirleri-ust-seviyeye-alindi-h16188.html

20- Belediye tarafından İlçe Öğretmen evinde misafir edilen 25 sağlık personelinin yemekleri Belediye Yöresel Yemekler Sofrasında hazırlanarak yine Belediye çalışanları tarafından kendilerine ulaştırılmakta.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesen-belediyesinden-saglik-sektorune-tam-destek-h16189.html

21-İlçeye bağlı tüm Mahallelerde, ana cadde ve ara caddelerde Belediye ekiplerince tazyikli, köpüklü ve ilaçlı su ile dezenfekte çalışması periyodik aralıklarla devam etmekte.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesende-yikanmadik-cadde-sokak-kalmayacak-h16191.html

22- Bankamatiklerden nakit çekimleri esnasında yığılma ve kalabalığın oluşmasına engel olması amaçlanan bariyer engeller ilçe genelindeki tüm ATM’lere İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, İlçe Spor Müdürlüğünün destekleri ve Belediye ekiplerince kuruldu.

Haberin Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/sosyal-mesafenin-korunmasi-acisindan-bankamatiklere-bariyer-konuldu-h16192.html

23- Belediye tarafından; Koronavirüs tedbirleri kapsamında işyerleri kapanan işletme sahiplerine ve çalışanlarına destek olmak amacıyla Belediye mülklerinde kiracı olarak bulunan ve salgınla mücadele kapsamında işyerleri kapanan esnaflarımızdan salgın süresi boyunca hiçbir kira ücreti alınmayacağı duyuruldu.

Öte yandan Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya’da önemli bir duyuruda bulunarak; Şahsıma ait mülklerimde kiracı olarak bulunan bütün kardeşlerimden salgın süresi boyunca kira almayacağımı beyan ediyorum. Açıklaması yaptı.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/covid-19-salginina-karsi-ardesende-bir-onemli-karar-daha-h16199.html

24- Covid -19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların ihtiyaç duyduğu maske sıkıntısını Ardeşen Belediyesinin sağlayacağı kaynaklarla Ardeşen Halk Eğitim Merkezi üretecek ve Belediye halka ücretsiz dağıtacak.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/belediye-destek-verecek-halk-egitim-uretecek-h16200.html

25- Belediye olarak ilçe genelinde başlattığı dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürmekte. İlçe genlinde tazyikli, köpüklü ve ilaçlı su ile yıkanmadık alan, köşe bucak bırakılmadan çalışmalar sürmekte.

Haberin Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/halk-bu-defa-balkonlardan-belediyeye-alkis-tuttu-h16201.html

26- Ardeşen Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri ülke genelinde alınan yeni tedbirleri zaman kaybetmeden ivedilikle muhataplarına bizzat ziyarette bulunarak elden teslim edip bilgi vermekte.

Haber Detayı: http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesen-belediyesi-maske-takimiyla-ilgili-uyari-brosuru-dagitti-h16203.html

 

Su ile ilgili alınan kararı sona bıraktım çünkü bu İlçede su üzerinden o kadar çok siyaset yapılmakta ki. Artık su siyasetini bırakın.

TRT Ekranlarında Haberlerin hemen ardından bir bölüm yayınlanmakta. Toplumun da bilinçlenmesi ve doğru sandığımız birçok şeyin aslında yanlış olduğunu. Bir sloganları var “Yalanların Sonu Gelmez Doğrusu ne Demedikçe” diye.

 Bu kapsamda doğruyu söyleme adına; Ardeşen Belediye Başkanlığı Meclisine sunulmak üzere bir önerge hazırlayan İyi Parti Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Fatma Özyurt, 04.Nisan 2020 tarihli önergesinde şu ifadelere yer verdiği açıklamaya istinadendir.

Meclis Üyesi; “Su'yun Ekonomik Bir Kalkınma Aracı Değil, Tüm Canlıların Yaşam Hakkı Olduğunu Savunarak, Su Fiyatlarına % 50 Oranında İndirim Yapılmasını, 20 Ton Su'yun da Ücretsiz Olarak Abonelere Verilmesini Talep etmekteyim.” söyleminde bulunmuş idi.

Ardeşen Belediyesi Bu kararı zaten 11 gün önce almıştı!

İşte alınan ve uygulanan karar metni; Ardeşen Belediyesi tarafından hijyen tedbirleri kapsamında KORONA VİRÜS ile mücadele süresi boyunca su abonelerimizin fatura borçlarından dolayı herhangi bir kesinti yapılmayacaktır.

Kartlı su kullanılan saatlerde avans kredi limitini 3 metreküpten 30 metre küpe çıkartarak vatandaşlarımızın mağdur olmalarını önledik.

Göreve geldiğimiz günden bu yana su borcu bulunan hiçbir abonemize borçlarından dolayı su kesintisi yapılmamıştır.

Bu süreci en iyi şekilde kurallara uyarak atlatacağımızı unutmayalım.

Hep birlikte başaracağız!

#EvdeKalArdeşen #EvdeHayatVar


Şimdi çok saygı değer Ardeşenli hemşehrilerimiz.

Su ile ilgili yapılan karalama açıklamaları yaparken 27 Mart 2020 tarihinde bundan 11 gün önce zaten Belediye olarak esneklik yapan bir yerel yönetime veya Ardeşen için Kaymakamlık nezdinde kurulan Ardeşen’de Kimse Sahipsiz Değil platformuna ne tür destek verdi veya destek için iletişime geçti.Yapılan toplantılar sonunda Kaymakamlık tarafından İlçedeki siyasi partilardende destek istedniği ve geri dönüşlerinde olumlu olduğunun altını çizmek isterim.

İşte bir İlçenin Covid -19 ile mücadelesi.

Eleştiri elbette olmalı ancak doğruları veya yapılan onca hizmeti karalayarak, yapılmamış gibi göstererek halkı yanıltıcı toplumu kışkırtıcı paylaşımlar olmamalı.

    Yorumlar

Arşiv