Ardeşen’de Çocuklarım için denizime dokunma imza kampanyası

Ardeşen Işıklı Köyü sakinleri “Ardeşen’de balıkçı kafesi istemiyoruz, Çocuklarım için denizime dokunma” diyerek başlattıkları imza kampanyasını Ardeşen Merkeze taşıdı.

19 Haziran 2020 Cuma 19:30
Ardeşen’de Çocuklarım için denizime dokunma imza kampanyası
Rize Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sürsan su ürünleri sanayi ve ticaret anonim şirketi tarafından Rize İli, Ardeşen İlçesi, Işıklı Mahallesi mevkii açıklarında deniz ağ kafeslerinde su ürünleri yetiştiriciliği projesi (3,000 ton/yıl) yapılması planlanmaktadır. Söz konusu proje için çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkın bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla “ Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacaktır. Duyurusu sonrasında Ardeşen Işıklı Köyü sakinleri; Ardeşen’de balıkçı kafesi istemiyoruz. Üretime karşı değiliz. Bu proje daha müsait alanlarda yapılsın. Ardeşen’in başka alternatif yüzme alanı yok. Kıyı balıkçılarımızın geçimlerini sağladığı başka bir avlanma alanı yok ama şirketin bu projeyi yapacağı başka alternatifleri var. Diyerek Ardeşen şehir merkezinde imza kampanyası başlattılar.

 

Ardeşen Şehir merkezinde kurulan stantla Ardeşen’de balıkçı kafesi istemiyoruz sloganına verilen desteklerden biride CHP İlçe Başkanı ve Yönetimi oldu.

 

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ö. Faruk Buçan Ardeşen şehir merkezinde düzenlenen imza toplama kampanyasıyla ilgili; “Yeşilin ve mavinin yılmaz savunucuları gençlerimizle, imza kampanyasına destek için oradaydık. Yarım yamalak aldıkları miraslarını, çocuklarına ulaştırabilmek için bir imzayla dur dediler. Her imzanın ağırlığını gördük ve hissettik. Denizlerimizden, sahillerimizden, yaşam alanlarımızdan çekin ellerinizi.” Paylaşımı yaptı.


 

    Yorumlar

Arşiv