Ardeşen’de 8 Mart Kadınlar Günü İçin Etkinlik Düzenlendi

Her yıl kutlanan ve kadınların öneminin vurgulandığı Dünya Kadınlar Günü olarak belirlenen 8 Mart ile ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ilçede görev yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Müdürler, Siyasi Partilerin Kadın Kolları Başkanları, Okul, Banka, Güvenlik güçleri ve STK’larda görev yapan kadın yöneticilerine yönelik bir program tertipledi.

07 Mart 2018 Çarşamba 23:12
Ardeşen’de 8 Mart Kadınlar Günü İçin Etkinlik Düzenlendi
Her yıl kutlanan ve kadınların öneminin vurgulandığı Dünya Kadınlar Günü olarak belirlenen 8 Mart ile ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ilçede görev yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Müdürler, Siyasi Partilerin Kadın Kolları Başkanları, Okul, Banka, Güvenlik güçleri ve STK’larda görev yapan kadın yöneticilerine yönelik bir program tertipledi.Her sene 8 Mart tarihinde kutlanan bu özel gün bu yıl perşembe gününe denk geliyor. Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle atılan adımların savaşın ve zulmün mağdur ettiği, yoksullukla ve cahillikle boğuşarak ayakta kalmaya çalışan nice kadına umut olmasını yüce Mevla'dan niyaz ediyoruz. Bizim dinimiz, kadına iyi davranmayı, iyilikte bulunmayı iyi olmanın ölçüsü olarak kabul etmiştir. Kötü davranmayı da, kötü olmanın ve kötülüğün ölçüsü olarak kabul edilmiştir.Bu manada 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle Rize’nin Ardeşen ilçesinde ilçe Belediyesi tarafından bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen programla ilgili Başkan Gültekin bir açıklama yaptı8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle.

Başkan Gültekin; “İlçemizde görev yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Müdürler, Siyasi Partilerin Kadın Kolları Başkanları, Okul, Banka, Güvenlik güçleri ve STK’larda görev yapan kadın yöneticilerimizle 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle bir araya geldik. Kadınlar için; Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) şöyle buyurur “Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.” Bundan mütevellit kadınlarımız bizlere birer emanettir ve bizler, onlara gereken önemi her daim vermekle yükümlüyüz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü en kalbi duygularla kutlarım.” Diye konuştu.

 


    Yorumlar

banner149
Arşiv