Ardeşen’de 19 Mayıs Kutlamaları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yılında Rize’nin Ardeşen İlçesinde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. RTEÜ Ardeşen Meslek Okulu Spor Salonunda düzenlenen törende

19 Mayıs 2022 Perşembe 22:39
Ardeşen’de 19 Mayıs Kutlamaları
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yılında Rize’nin Ardeşen İlçesinde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. RTEÜ Ardeşen Meslek Okulu Spor Salonunda düzenlenen törende

 

103 yıl önce Milli Mücadele ruhuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman silah arkadaşlarının yaktığı bağımsızlık ateşini gençlerimiz aynı heyecan ve coşkuyla taşımakta.

 

Bu bağlamda İlçe Kaymakamlık Önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan törenlere, Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikte günün enlem ve önemine binaen konuşmalar, şiirler, dans gösterileri, jimnastik gösterileri, Gençlik ve spor ilçe müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi, Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen final gösterisi ve Şanlı Bayrağımızın İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçene takdim edilmesiyle tören son buldu.

 

 

Törene Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Kaymakam Refiki Uğur Sava, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Furkan Fatih Ersoy, Ardeşen İlçe Jandarma Komutanı Erdal Yıldırım, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, MHP Ardeşen İlçe Başkan Cemil Bay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat yazar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Osman Önçırak, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ö. Faruk Buçan, İYİ Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu,  Ardeşen Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, AK Parti Rize İl Meclis Üyesi Cumali Hakyemez, Recep Badoğlu, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Mevlüt Altı, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, İlçe Sağlık Müdürü Osman Terzi, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, Ardeşen Fakülte Genel Sekreteri Mustafa Kaptı, Ardeşen Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma Vakfı Müdürü Nimet Yazıcı, Nüfus Müdürü Filiz Okumuş, SGK Müdürü Şaziye Altuntaş, Vergi Dairesi Müdürü Şefika Filiz Çoşkunoğlu, Ardeşen Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Sadık Yerebakan, Köy Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Tepegöz, Muhtarlar, Belediye Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, STK Başkanları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Haber: Murat UÇKAN    Yorumlar

banner153
Arşiv