Ardeşen’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

19 Mayıs 1919. Bir ulusun kurtuluşu, yeniden doğuşu için başlatılan mücadelenin ilk adımının atıldığı tarihi bir gün. Türkiye bağımsızlığına giden yolda atılan o ilk adımı her 19 Mayıs'ta hatırlanarak coşku ile kutlanmakta. Bu anlamda tüm yurt genelinde olduğu gibi Rize’nin Ardeşen İlçesinde de bu coşku devam etti.

19 Mayıs 2019 Pazar 15:04
Ardeşen’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları
Çelenk sunumunun ardından program RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesi kapalı salonunda devam etti. “19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığınız istiklal mücadelesi, Türk tarihinin en büyük dönüm noktalarından biri olmuştur. Bu anlamlı günde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Emrah yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Protokolü, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmen, Öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

   Ardeşen Kaymakamlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tertip edilen 19 Mayıs kutlamaları, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması, hafta ile ilgili çeşitli yarışmalarda dereceye grenlere ödüllerinin verilmesi ve öğrencilerce hazırlanan gösterilerin sunumu ile son buldu.  

 

Programa Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerince hazırlanan final gösterisi damga vurdu.  

  

 

    Yorumlar

Arşiv