Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odasından Ardeşen Turizm Fakültesine Ziyaret

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Tektaş, Taner Çağatay ve Erdal Saral ile birlikte 27 Eylül’de kutlanan Dünya Turizm Günü münasebetiyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (R.T.E. Üniv.) Ardeşen Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Sait Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

01 Ekim 2019 Salı 16:24
Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odasından Ardeşen Turizm Fakültesine Ziyaret
Gerçekleştirilen ziyarete, R.T.E. Üniv. Ardeşen Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Öğr. Görevlisi Yakup Sabri Alişan ve Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör. Bilgen Mete, R.T.E. Üniv. Ardeşen Turz. Fak. Turizm İşletmeciliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Elif Acuner ve Dr. Öğr. Üyesi Eren Erkılıç ve R.T.E. Üniv. Ardeşen Turz. Fak. Sekreteri Mustafa Kaptı katılım sağladı.

 Bölgemizin ve ilçemizin turizm potansiyeli üzerine 
fikir alışverişinde bulunulan görüşme sırasında, üniversitemizin YÖK tarafından yükseköğretim tarihinde ilk kez kurgulanan bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması projesi kapsamında “Çay” alanında ihtisaslaşacak üniversite olarak belirlenmesine vurgu yapıldı. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Kuyumcu; “Ülke ekonomisine katkısı yaklaşık beş milyar olan ve yaklaşık 200.000 ailenin geçim kaynağı olan çayın üniversitemizin öncelikli araştırma alanları arasında birinci sırada yerini alacak olması ve bu alanda ihtisaslaşacak olması bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemlidir.” şeklinde konuştu.

 

Turizmin çevresel, ekonomik, politik ve sosyo-kültürel önemine vurgu yapan Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu; “Turizm sektörü sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmeyi hızlandırması, hizmet sektörünün yan kollarında ve ülke genelinde istihdamı artırması, yabancı döviz girdisi sağlamasıyla ülke ekonomisine katkı sağlayan önemli bir unsur olmasının yanında farklı dilleri, inançları ve kültürleri birleştiren ve bu sayede toplumlar arasında sosyal ve kültürel ilişkilerin artarak zenginleşmesini sağlayan en önemli araçlardandır.Günümüzde turizm olgusu sadece ekonomik bir aktivite olmaktan çıkıp kültürel ve çevresel boyutları olan, toplumu ve sosyal yapıyı etkileyen, insanlar arasında barış ve dostluk duygularını geliştirerek dünya barışına katkı sağlayan bir sektör haline gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; turizmde çeşitliliğin uluslararası kültürel iletişimi ve toplumlar arasında yakınlaşmayı sağlaması dileğiyle her yıl 27 Eylül tarihinde kutlanan Dünya Turizm Günü'nübir kez daha kutluyor ve tüm turizm sektörü çalışanlarına çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

    Yorumlar

banner146
Arşiv