Ardeşen Kaymakamı Alibeyoğlu’ndan Öğretmenler Günü Mesajı

Ardeşen Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Bir Mesaj Yayımladı.

24 Kasım 2020 Salı 10:23
Ardeşen Kaymakamı Alibeyoğlu’ndan Öğretmenler Günü Mesajı
Ardeşen Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Bir Mesaj Yayımladı.Kaymakam Alibeyoğlu yaptığı açıklamada;
"Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e "Başöğretmen" unvanı veriliş tarihi olan "24 Kasım Öğretmenler Gününü” kutlamanın mutluluğunu bir kez daha milletçe yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, öğretmenlerimize, "Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözleri, Türk öğretmenine duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmektedir.

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara rağmen fedakârca, vefakârca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarı ve mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan; Ardeşen’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı kapsamında öğrenciler arasında Resim-Şiir ve Kompozisyon yarışmaları yapıldı.

  

 

    Yorumlar

Arşiv