Ardeşen Kaymakamı Alibeyoğlu’ndan Öğretmene Ceza Konusuna Açıklama Geldi

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, bazı medya organlarında yer alan “Kaymakam’dan Öğretmene Ceza” haberine ve bu haberde açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş’ın açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı.

08 Mayıs 2020 Cuma 22:09
Ardeşen Kaymakamı Alibeyoğlu’ndan Öğretmene Ceza Konusuna Açıklama Geldi
Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, bazı medya organlarında yer alan “Kaymakam’dan Öğretmene Ceza” haberine ve bu haberde açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş’ın açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı.

 

“OLAĞANÜSTÜ SÜREÇTE KAMU GÖREVLİLERİ PEK ÇOK GÖREV İFA EDİYOR”

Olağanüstü süreç içinde kamu görevlilerinin pek çok görev ifa ettiğini söyleyen Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu “Cumhurbaşkanlığı’ndan, Bakanlıklardan birçok genelge geliyor. Kamuya görev yükleniyor Bizde bu süreçte genel genelge doğrultusunda görev almak üzere seyahat izin kurulları oluşturduk. Bu kurulda polis, öğretmen, belediye çalışanı, otogar sorumlusu var. Türkiye genelinde uygulanan bir görev bu.” Dedi.

 

“ÖĞRETMEN BANA KİMSE GÖREV VEREMEZ DEDİ”

İl ve ilçelerde salgın süreci kapsamında Emniyet müdürlüklerinin koordinesinde Vefa Destek Grupları sayesinde vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığını hatırlatan Kaymakam Alibeyoğlu “Bahse geçen öğretmeni genelge doğrultusunda görevlendirdik. Bana kimse görev veremez dedi. Sonrasında bağlı olduğu sendikayı arıyor. Ben sendikam ile görüştüm, bana kimse görev veremez diyor. Biz de verilen görevi yerine getirmemesinden dolayı soruşturma açtık ve savunmasını aldık. Dolayısıyla kınamaz cezası verdik. Daha sonra Rize Valiliği’ne itirazda bulundu. Valiliğimiz de itirazı red ederek verdiğimiz cezanın uygun olduğunu kabul etti.” İfadelerini kullandı.

 

“POLİS ATEŞ ÖLÇÜYOR, ONLAR BEN HEMŞİRE MİYİM DİYOR MU?”

Haberlerde açıklamada bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş’ın kendisini aradığını söyleyen Kaymakam Alibeyoğlu “Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş beni aradı. Öğretmenin itibarını düşünmüyor musunuz dedi. Ülkemizde yüzbinlerce kamu çalışan üzerine düşmeyen görevleri yapıyor. Onların itibarı yok mu? Rize’ye girişte İyidere’de kontrol noktası var. Orada görevli polislerimiz ateş ölçerle vatandaşların ateşini ölçüyor. Görevli polis memuru ben hemşire miyim diyor mu söyleminde bulundum. Musa Akkuş daha sonra “Cezayı Kaldırın, Yoksa Sosyal Medyada Paylaşacağız” dedi.

 

“YALAN HABERLER YAPIYORLAR”

Yapılan haberlere ilişkin tepkisini dile getiren Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu “Yalan haber yapıyorlar. Üstelik oluşturulan Seyahat İzin Kurulları daha faal olmamıştı ve bu kurullarla ilgili görevlendirmeler illere verildi.” Açıklamasında bulundu.

 

“ÖĞRETMENİN GÖREVİ YOLCULARIN SEYAHAT İZİN BELGESİ OLUP OLMADIKLARINA BAKMAKTI”

 

İddia edildiği gibi öğretmenin kimlik soracağının doğru olmadığını söyleyen Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu “Öğretmen arkadaşımız bilet kesmeyecekti. Kimlik sormayacaktı. Bilet alan vatandaşların seyahat izin belgelerinin olup olmadığını soracaktı. Polis ise kimlik kontrolü yapacaktı.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Mustafa ÖZYANIK 
www.sondakikarize.com

    Yorumlar

Arşiv