Ardeşen İlçe Müftülüğü Ekipleri Vekâletle kurban Kesim Organizasyonu İçin Kayıtla Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu yıl vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 890, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlediklerini açıkladı. Bu manada Ardeşen İlçe Müftülüğü görevlileri Ardeşen Yeni Cami önünde stant açarak bağış kurbanlar için kayıt almaya başladı.

23 Temmuz 2019 Salı 18:31
Ardeşen İlçe Müftülüğü Ekipleri Vekâletle kurban Kesim Organizasyonu İçin Kayıtla Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte 1993 yılından itibaren vekâletle kurban kesim organizasyonu yapmakta, bu manada 2019 yıl için vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 890, yurt dışında ise 725 TL olarak açıklandı.

 

Kurban Bayramı’nda ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine ve bütün dünyadaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara bayram sevincini ve milletimizin iyilik elini taşıyacak olan Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri İl ve İlçelerde kurdukları kabul stantlarıyla açılmaya başladı.Bu anlamda Ardeşen İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar kurban bağışlarını vekaleten İlçe Müftülüğü yetkililerine teslim ettiler.


Bu bağlamda 2019 yılı Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde ve yurtdışında 20 milyonu aşkın mazlum, mağdur, muhtaç ve sığınmacı kardeşimize halkımızın iyilik elini ulaştırmayı hedefleniyor.

Bunun için, görevli ve gönüllüler başta olmak üzere bağış aşamasından, kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına kadarki süreçte, ülkemizdeki ve yurt dışındaki din görevlisi hocalar ile yardımcı kuruluşlardaki çalışanlar olmak üzere yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple bu yılki kurban organizasyonunu gerçekleştirecek.

 

    Yorumlar

Arşiv