Ardeşen İçin Düşünülen Eserler İhaleye Çıktı

Ardeşen’e Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Müjdesi

12 Mayıs 2023 Cuma 11:10
Ardeşen İçin Düşünülen Eserler İhaleye Çıktı
Ardeşen için düşünülen Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Projeleri ihaleye çıktı.

 

Ardeşen İlçesine düşünülen ve ihaleye çıkan iki yatırım için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beye, bir önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak’a, Rize Milletvekili Hayatı Yazıcı’ya ve Rize Milletvekili Muhammet Avcı’ya destek ve katkılarından dolayı teşekkür eden Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçeye kazandırılan bu önemli iki yatırımla ilgili AK Parti Rize Milletvekili Adayı Av. Harun Mertoğlu, Katıldığı Televizyon programında Ardeşen Genlik Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinin ihaleye çıkacağını açıkladı. Bu manada ilçe ve bölge olarak sevinçliyiz diye konuştu.


 Ardeşen için düşünülen Gençlik Merkezi ve Yüzme Havuzu inşaatları için bugün ihaleye çıkıldı.

Ardeşen İlçesinde düşünülen bu iki yatırımla ilgili bina, iç dizaynı ve vereceği hizmetler için oluşturulan proje içeriğimde belli oldu.

Ardeşen Gençlik Merkezi Binası;

Ardeşen İlçesinde yapılacak olan gençlik merkezi binası betonarme karkas inşaat sistemine göre dizayn edilmiş olup spor salonu olan kısmın çatısı çelik çatı geri kalan kısımları da ahşap karkaslı çatı olarak düşünüldü.

Yapının temeli radye temel sistemine göre yapılacak. Binanın ana girişi bahçe cephesinde düşünülmüş, ayrıca acil durumlar ve gerekli kullanımlar için 5 ayrı giriş-çıkış bölümü olacak şekilde planlandı.

Yapı içerisinde spor salonu ve onun yanında 8 adet çok amaçlı derslikler mevcut olacak. Yerleşkede araç park yeri de tesis edilecek.Ardeşen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu;

Bina betonarme karkas inşaat sistemine göre dizayn edilmiş, yarı olimpik yüzme havuzu çatısı çelik çatı olarak planlanmıştır.

Yapının temeli radye temel sistemine göre yapılmıştır. Bodrum ve Zemin Kat olmak üzere toplam 2 kattan oluşmaktadır. Bahçe cephesinden ana giriş sağlanmıştır. Ayrıca acil durumlar için bodrumdan 1 adet çıkış daha mevcuttur. Arsada park yeri tesis edilmiştir.

Ana mekânda yarı olimpik yüzme havuzu ve ısınma havuzu planlanmıştır. Gerekli görülen teknik alanların tamamı bodrum katta oluşturulmuştur. Sporcular için bay-bayan soyunma odaları, duş alanları, kafe ve bekleme alanları mevcuttur.

Bugün itibariyle ihaleye çıkan bu iki eser İlçemize ve belgemize hayırlı olsun.

Haber: Murat UÇKAN

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv