Ardeşen H.E.M. Yine Çok Konuşulacak

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı içerisinde açılan kurslarda usta öğreticiler eşliğinde kursiyerlerin el emeği göz nuru ürettikleri ürünlerin sergilendiği yıl sonu sergisi muhteşem bir programla ziyaretçilerin beğenisine açıldı.

30 Nisan 2019 Salı 17:34
Ardeşen H.E.M. Yine Çok Konuşulacak

Ardeşen Halk Eğitim Merkezimizi 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının yıl sonu sergisinin açılışı Belediye Düğün ve sergi salonunda yapıldı. Aşılış Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı, programda günün anlam ve önemine ilişkin ilk konuşmayı Ardeşen HEM. Müdürü Ertan Berberoğlu yaptı. Protokol konuşmalarını sırasıyla Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Ardeşen İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz birer konuşma yaptı. 

 

 Açılış programına Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Adreşen Belediye Başkanı Avni Kahya,Tunca Belediye başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İlçe Jandarma Komutanı yüz başı Mustafa Çiçek, Ardeşen Belediye Eski Başkanı Hakan Gültekin, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Yerebakan, Ak Parti Rize İl Meclis Üyesi İbrahim Önder, MHP Rize İl Genel Meclis Üyesi Recep Badoğlu, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Serkan Esirgemez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka, Fındıklı Milli Eğitim Müdürü Bülent Ergene, Fındıklı Halk Eğitim Müdürü Mustafa Sandıkçı, Daire amirleri, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Hatipoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve davetliler katıldı.

 

Kurdele kesiminin ardından heyet; yıl boyunca Ardeşen Halk Eğitim Merkezinin açtığı kurslara devam ederek yaptıkları el emeği işlemeler, el zanaatı, tel kırma, ahşap boyama, hasır işleme, boyama, süsleme, el nakışları, feritiko, gümüş işlemeciliği, giyim, yemek, kuaför ve benzeri birçok kursun standını gezdi, hem kurs eğitmenlerini, hem de kursiyerleri tebrik etti.

 

Bu yıl Ardeşen Halk Eğitimi Bünyesinde 328 kurs açılmış ve bu kurslarda 108 usta öğretici 5200 kursiyere eğitim ve öğretim vermiştir.

 

Ardeşen belediye Başkanı Avni Kahya açılış sonrası bir teşekkür açıklaması yaptı; "Bugün; 108 usta öğretici ile 5200 kursiyere 328 kursta eğitim ve öğretim veren Ardeşen Halk Eğitim Merkezimizin 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı yıl sonu sergisinin açılışına katıldık.Belediyemiz çok amaçlı salonda açılan çeşitli branşlardaki kurslarda ilgi, yetenek ve ihtiyaçları ölçüsünde yıl boyu kıymetli usta öğreticilerimizin emekleri ve özverili çalışmalarının sonucunda saygı değer kursiyerlerimiz tarafından el emeği, göz nuru ve alın teri ürünleri görme imkanı bulduk.Bu anlamda bu güzel programı hazırlanmasında emekleri olan başta kıymetli İlçe Halk Eğitim merkezi Müdürümüz Ertan Berberoğlu'na, Müdürlük bünyesinde el birliği yaparak çalışan personel, usta öğretici ve kursiyerlerimize cani gönülden teşekkür ederim. İlçemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun." Diye konuştu.

 

Muhteşem bir sergiye ev sahipliği yapan Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi sergisi Ardeşen Belediyesi çok amaçlı salonda üç gün boyunca ziyaretçilere açık kalacak

 
    Yorumlar

banner146
Arşiv