Ardeşen Gazeteciler Derneği'nde İftar

Ardeşen Gazeteciler Derneği iftar sofrasında bir araya geldi.

31 Mart 2023 Cuma 10:51
Ardeşen Gazeteciler Derneği'nde İftar
Ardeşen'de 2009 yılında kurulan ve halı hazırda bünyesinde 11 haber sitesi 2 TV kanalı, 3 Radyo ve 2 Gazete bulunan Ardeşen Gazeteciler Derneği Başkan ve üyeleri İftar yemeğinde buluştu.

 

Dernek çatısı altında verilen iftar yemeğine Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Ardeşen'in Sesi Gazetesi Fahri Yazarı Gazeteci Salih Navdar, Rize Sağlık Sen Başkanı İsmail Yılmaz, www.sondakikarize.com Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi, İhlas Haber Ajansı Ardeşen Muhabiri Mustafa Özyanık, Ardeşen News Haber Platformu İmtiyaz Sahibi Ömer Faruk Zenginal, www.turklaz.com Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Necmettin Yarıcı, Rize TV/ Vitamin FM Genel Müdürü, www.medyalaz.com Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi ve DHA Ardeşen Muhabiri Adem Akatin, www.ardesenhaber.com Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi ve AA Ardeşen Muhabiri Muhammet Şeremet, Ardeşen Matbaası ve Ardeşen'in Sesi Gazetesi Muhabiri Murat Uçkan, Gazeteci Hakan Buçan, Rize TV Muhabiri ve sunucusu Mesut Ateş, www.dirihaber.com Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi ve TRT Ardeşen Muhabiri Utku Devrimsel ve üyeler katıldı.

 

Verilen İftar Yemeğiyle ilgili Dernek Başkanı Salih Navdar;  “ Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı bereketin adı, paylaşmanın vücut bulduğu bu mübarek Ramazan ayında aynı sofra etrafında hep birlikte kenetlendik.

Son günlerde bu kenetlenmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var aslında. Asrın felaketi niteliğinde yaşanan deprem ve sel felaketlerinin ardından, millet olarak derinden üzüldük ve yine hep birlikte kenetlendik.

Bu bağlamda içinde olduğumuz bu mübarek Ramazan ayı bizleri bir birimize yaklaştırmaktadır; Öyle ki! Bu Ramazan ayı bizleri, bir birimize her zamankinden daha fazla yaklaştırmaktadır.

Bizler burada iftar açarken her daim aklımızın bir köşesinde, depremzede kardeşlerimizin orada sıcak bir evin ve bereketli bir sofranın özlemi içinde olduğunu hissetmekteyiz.

Bizler her ne kadar yardım elimizi kardeşlerimizin uzatıyorsak ta! Bu yardımlar bir kereye mahsus kalmamalıdır, hayat her şekilde devam etmekte, etmek te zorunda.

Öte yandan; Bölgemizden ve tüm yurt genelinden toplanan yardımlar depremzede kardeşlerimize ulaştırılmasında emekleri olan ve bu iyilik hareketine destek verenlere şükranlarımızı iletiyoruz. Allah Kabul etsin.

Bundan mütevellit toplum olarak yapmamız gerekenin; özellikle deprem bölgesinden ilçemize ve bölgemize gelen kardeşlerimize her fırsatta ziyaret etmek, hal hatır sormak ve bu bereketli sofralara kendilerini davet etmek olacaktır diye düşünmekteyim.

Allah yapılan ve yapılacak hayır duaları kabul etmesi temennisiyle, dernek üyelerimizin her birinin evlerinden getirerek bereketlendirdikleri bu soframız gibi nice sofraların Bismillah ile kurulup Elhamdülillah ile toplanmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.” Diye konuştu.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv