Ardeşen, Filistin için yürüdü

Filistin’de soykırıma uğrayan ve insanlık dışı yöntemlerle katledilen Müslümanlar için Ardeşen tek yürek oldu. Yürüyüş esnasında; “Sesimizle, sözümüzle, dualarımızla ve tüm kalbimizle mazlum Filistinli kardeşlerimizin direnişlerine omuz veriyoruz.” Sloganları atıldı.

24 Ekim 2023 Salı 12:00
Ardeşen, Filistin için yürüdü
Filistin’de soykırıma uğrayan ve insanlık dışı yöntemlerle katledilen Müslümanlar için Ardeşen tek yürek oldu.
Yürüyüş esnasında; “Sesimizle, sözümüzle, dualarımızla ve tüm kalbimizle mazlum Filistinli kardeşlerimizin direnişlerine omuz veriyoruz.” Sloganları atıldı.Ardeşen Belediyesi önünden 20.10.2023 Cuma Namazı sonrası başlayan yürüyüş Ardeşen Turizm Fakültesi kavşağına, oradan da Ardeşen İlçe Kaymakamlık önüne kadar sürdü. Polis ekipleri, yürüyüş güzergâhında güvenlik önlemi aldı.Yürüyüşe katılmak üzere Ardeşen Belediyesi önünde bir araya gelen kadın, çocuk, yaşlı yüzlerce kişi, ellerinde bayraklarla yürüyüşe hazırlandı. Etkinliğe, kadın ve çocukların geniş katılım göstermesi dikkati çekti.

Eyleme katılanlar, Türkiye ve Filistin bayraklarının yanı sıra Filistin'e destek için yakalarına Filistin bayrağı rozetleri taktılar.Yürüyüşe katılan gruplar, Filistin lehine çeşitli sloganlar attı. İsrail'in saldırılarına tepki gösteren gruptakiler, bu ülkeyi sloganlarla protesto etti. Ardeşen ilçe Kaymakamlık önünde Kuran Tilaveti ve dua okunduktan sonra bir basın bildirisi okundu ve kalabalık sessizce dağıldı.

Haber: Murat UÇKAN
    Yorumlar

banner153
Arşiv