Ardeşen Festival Çadırı İle İlgili Firmadan Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Ardeşen kamuoyunun gündeminde yer alan Gençlik Parkı projesi içerisinde yer alan Festival Çadırına ilişkin, çadırı inşa eden taşeron firma tarafından yazılı bir açıklama geldi.

27 Ocak 2020 Pazartesi 19:26
Ardeşen Festival Çadırı İle İlgili Firmadan Açıklama
Geçtiğimiz günlerde Ardeşen kamuoyunun gündeminde yer alan Gençlik Parkı projesi içerisinde yer alan Festival Çadırı ile ilgili, çadırı inşa eden taşeron firma tarafından yazılı bir açıklama geldi.

Açıklama YB Uzman Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Balcan tarafından yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi…

 

KAMUOYUNA DUYURULUR

Ardeşen Gençlik Parkı projesi içerisinde bulunan festival çadırı yıkıldı şeklindeki sosyal medyada çıkan haberler tamamen gerçek dışı ve iftiradan ibarettir. Çadırın teknik nedenlerden veya yüklenici firmanın eksikliği nedeniyle yıkılmış olması akla ziyan bir düşüncedir. Söz konusu çadır bir buçuk yıldır zaten oradaydı. Şirketimizin bu çadırın yapılmasıyla ilgili Ardeşen Belediyesine taahhüdü vardır. Bu taahhüt gereği sözü edilen imalat yapılmış ancak çadırın şirketimiz tarafından istenilen özellikte olmadığının firmamız tarafından tespiti üzerine kontrollü bir şekilde sökülmesine karar verilmiştir. Aldığımız bu karar neticesinde çadır kendi personelimiz tarafından kontrollü bir şekilde sökülmek istense de aşırı rüzgar nedeniyle sürüklenme meydana gelmiştir. Daha sonra meydana gelen görüntüde sanki çadırın yıkıldığı can ve mal kaybının meydana gelebileceği ve belediyemizin zarar ettiği yönünde haberler çıkmıştır. Bu haberler belediyemizi ve firmamızı hedef alan maksatlı yayınlardır. Çadırın sökülmesi ve yeniden inşası ile ilgili belediyemizin hiçbir zararı yoktur. Çünkü bu işin kesin teslimi zaten yapılmamıştır. Firmamız yüklendiği tüm işlerde olduğu gibi bu işte de kalite ve kamu yararını dikkate alarak teslimatını en kısa sürede gerçekleştirecektir. Firmamız Ardeşen’de doğup büyüyen ve Ardeşenli’ye hizmet ve istihdam sağlayan bir firmadır. Bu firmaya zarar verme hiçbir Ardeşenli’nin işine gelmeyeceği gibi firmamızı karalayarak Belediyemize zarar vermeyi istemek tamamen yanlıştır. Medyada çıkan sözde belediyenin zarar ettiği ile ilgili haberler tamamen asılsız ve maksatlıdır. Maksadı yapılan bu haberlere karşı tüm yasal haklarımız saklıdır. Ardeşen hepimizin çünkü biz Ardeşen’iz.

Yakup BALCAN

 


    Yorumlar

Arşiv