Ardeşen Fen Lisesi Tarafından Bilim Fuarı

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK iş birliği ile Ardeşen Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisemizin hazırladığı 4006 Bilim Fuarı kapsamında öğrenciler tarafından yapılan projeler hazırlanan stantlarda fuarı gezenlere tanıtıldı.

23 Ekim 2019 Çarşamba 12:51
Ardeşen Fen Lisesi Tarafından Bilim Fuarı
Ardeşen Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisesi tarafından okulun giriş katında açılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ziyaretçi akınına uğradı. Okul öğrencileri tarafından bir birinden farklı projelerin stantlarda gelen misafirlere sunulduğu bilim fuarının açılışını İlçe kaymakamı, Belediye Başkan Vekili, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve misafirler birlikte yaptı.


Açılışın ardından stantlarda görevli öğrencilerden brifing alan İlçe Protokolü ve ziyaretçiler zaman zamanda öğrencilerin isteği üzerine yapılan deneylere iştirak ettiler.

 

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkan Vekili Adem Kulaber, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, MHP Rize İl Genel Meclisi Üyesi Recep Badoğlu, Çoruh Edaş Ardeşen İşletme Şefi Dursun İslamoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenci ve Öğrenci Velileri katıldı.


Ardeşen Belediyesi Başkan Vekili Adem Kulaber açılış sonrası şunları kaydetti; "Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK iş birliği ile Ardeşen Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisemizin hazırladığı 4006 Bilim Fuarının açılışına katıldık. Açılış sonrası öğrencilerimizin hazırladıkları stantları gezerek bir birinden yetenekli evlatlarımızın projelerini görüp inceleme imkanı bulduk. Bu fuarın hayat bulmasında emekleri olan başta Okul Müdürümüz Ömer BEYAZAL'a, proje yürütücüsü Beyhan ÇOLAK Hocamıza ve görsel sunumlarıyla bizlere bilgiler veren öğrencilerimize teşekkür eder, eğitim hayatlarında başarılar dilerim." Diye konuştu. 

    Yorumlar

Arşiv