Ardeşen Belediyesi folklor ekibi kuruluyor.

Ardeşen Belediyesi halk oyunları ekibi kuruyor. Tulum ile oynanan oyunların öğretileceği Halk oyunları ekibi için başvurular başladı.

30 Kasım 2022 Çarşamba 12:00
Ardeşen Belediyesi folklor ekibi kuruluyor.

Ardeşen Belediyesi halk oyunları ekibi kuruyor. Tulum ile oynanan oyunların öğretileceği Halk oyunları ekibi için başvurular başladı.Müracaatların bizzat yapılması gerektiğinin altını çizen Ardeşen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Gülbay, başvuru yapacak adaylara; Karadeniz’de bir kültür olan Tulum ve buna bağlı olarak sergilenen halk oyunu ve folklorun yaşatılması adına gönüllülük esaslı bir ekip kurulacağını belirtti.Kayıt için Ad Soyad ve iletişim bilgileri Ardeşen Belediyesi Beyaz Masa biriminde alınmaya başlandı.

Ardeşen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Kültürümüzün yaşatılması ve farklı platformlarda profesyonel olarak icra edilebilmesi maksadıyla Belediyemiz bünyesinde folklor ekibi oluşturulacaktır. Yaş sınırlaması olmaksızın ilgili tüm halkımızın müracaat etmesini rica ederiz.”

Müracaat için:

Ardeşen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Beyaz Masa 153

bilgi@ardesen.bel.tr

0542 699 3580

    Yorumlar

banner153
Arşiv