Ardeşen Atatürk Ana Okulundan Ağız ve Diş Sağlığı İçin Önemli Bir Etkinlik

İnsanı sağlık noktasında ele veren en büyük yansıma; Ağız ve Diş Sağlığı'dır. Bu önemli konu ile ilgili Ardeşen Atatürk Anaokulu İdaresi önemli bir adım atarak, öğrencilerin diş sağlığı hakkında bilgilendirme yapması adına okula bir uzman getirdi.

02 Aralık 2019 Pazartesi 17:58
Ardeşen Atatürk Ana Okulundan Ağız ve Diş Sağlığı İçin Önemli Bir Etkinlik
İnsanı sağlık noktasında ele veren en büyük yansıma; Ağız ve Diş Sağlığı'dır.  Bu önemli konu ile ilgili Ardeşen Atatürk Anaokulu İdaresi önemli bir adım atarak, öğrencilerin diş sağlığı hakkında bilgilendirme yapması adına okula bir uzman getirdi.

 

Ağız ve Diş Sağlığı hayatımızda çok önemli bir yer tutmaktadır bu nedenle, Atatürk Anaokulu öğrencilerinin diş kontrolü için okul idaresi Diş Doktoru Sema Parlak ile öğrencileri buluşturdu.

 

Okulda öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Dr. Sema Parlak mini bir kontrol sonrasında büyüme ve gelişme çağında olan Anaokulu öğrencilerine hayat boyu yol gösterici önemli öğütler verdi.

 

 Etkinlikle ilgili Okul Müdürü Dursun Ali Müftüoğlu şunları kaydetti; “Ağız ve Diş Sağlığı büyüme yaşında olan Anasınıfı öğrencilerimiz için çok çok önemli, üstelik içinde bulunduğumuz bu hafta da, "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" Bu manada Okulumuz sınıfındaki öğrencilerimizin dişleriyle ilgilenmesi ve onlara bu haftanın ve düzenlediğimiz etkinliğin içeriğini anlatması adına DDr. Sema Parlak hanım efendiyi çağırdık.

Değerli Doktorumuz gerek Öğrencilerimize gerekse biz büyüklere doğru diş fırçalama ve ağız bakımını önemine ilişkin çok faydalı bilgiler verdi." Diye konuştu.

 

Diş sağlığının korunması ve kalıcı dişlerin yapısının kuvvetli olabilmesi için dişlerin bakımı, günlük fırçalanması ve periyodik diş kontrolünün yapılması gerektiğini unutmayalım.

    Yorumlar

Arşiv