Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından İyilik Şöleni Düzenlendi

Ardeşen Anadolu imam Hatip Lisesi öğrencilerin çevrelerine duyarlılığını artıracak bir projeye daha imza attı. Okul proje kapsamında İyilik Şöleni adı altında bir dizi etkinlik düzenledi.

27 Nisan 2019 Cumartesi 11:47
Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından İyilik Şöleni Düzenlendi
Ardeşen Anadolu imam Hatip Lisesi iyilik okulu kulübü rehber öğretmeni ve öğrencileri tarafından ‘Dile Benden Ne Dilersen’ Projesiyle imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu arasında köprü oluşması düşüncesiyle yapılan etkinlik büyük ilgi gördü.Ardeşen Anadolu imam Hatip Lisesi iyilik okulu kulübünün farkındalık pojesi ortaokul öğrencilerine anket çalışması yapılarak başlandı. Anketle birlikte öğrencilerin hayata bakış açıları, mutlu olmalarına vesile olabilecek şeyler ölçüldü. İkinci Aşama olan anketlerin değerlendirilmesi sürecinde öğretmen ve öğrenciler verilen cevapları baz alarak ödüllendirilecek öğrencileri belirlediler.

 

Ödül töreni 25 nisan 2019 Perşembe günü Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul bahçesinde yapıldı. Çeşitli etkinliklerle donatılan ödül töreni bir şölen havasında kutlandı. “İyilik Şöleni” nde 9 öğrenciye bisiklet, 42 Öğrenciye de değişik hediyeler takdim edildi

 

Okulumuz Mehteran Takımının sunduğu marşlarla başlayan şölen, öğrencilerimizin kendi aralarında düzenledikleri Halat Çekme, Çuvalla Koşma, Yumurta Taşıma, Mendil Kapma ve Elma Yeme yarışmaları ile devam etti.

 

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, İlçe Müftü Vekili Davut Şentürk, ARİMDER Başkanı Macit Moral, İlçe Şube Müdürleri Sayın Eyüp Solmaz, Mehmet Ofluoğlu, Muhammet Mahmut Ertan, Okul Müdürleri, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerin birbiriyle kaynaşmalarını, sorumluluk bilincini geliştirmeyi amaçlayan proje beklenilenden daha çok ilgi gördü.

 

Okul müdürü Ahmet Ali Sandıkçı konuşmasında, Bu proje ile öğrencilerimize iyilik yapma, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve iyilikte yarışma duygusunu vermeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin içinde yaşadığı topluma, ülkesine ve yaşadığı dünyaya daha duyarlı olmalarını, dünyadaki her türlü olumsuzluğun sıkıntısını hisseden, sorumluluk bilincine sahip kişiler olarak yetişmelerini arzu ediyoruz.

Bu proje ile açlığı bilmediği için açlara acımayan, üşümek nedir bilmediği için sokaktaki evsizleri umursamayan, yokluk nedir bilmediği için çöplüklerden ekmek toplayanları dert etmeyen, sıcak odasında yaşadığı için evsizlik nedir bilmeyen günümüz gençliğine; açların, ihtiyaç sahiplerinin hallerini hissetmelerini, açları doyurma, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderme şuuru kazanmalarını istiyoruz.

Bu proje ile sadece kendini kurtarmakla yetinmeyen, doğuda-batıda, kuzeyde-güneyde ne kadar akan kan ve gözyaşı varsa, acısını ruhunda hisseden ve bunları dindirmekle kendini görevli sayan bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Biz bu proje ile Kanayan her yaraya merhem olacak şuurda bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Biz bu proje ile herkesi “İyilik Düşün İyilik Yap!”, “Haydi Gençler İyiliğe!”  sloganlarıyla iyilikte yarışmaya davet ediyoruz, dedi, ve ‘Dile Benden Ne Dilersen’ projesi ile daha önce gerçekleştirdiğimiz ‘Bir El De Sen Ver’ projesinde de bize yine destek veren herkese teşekkür ederek konuşmasına son verdi.    Yorumlar

banner146
Arşiv