AK Parti Ardeşen İlçesi 7. Olağan Kongresi Yapıldı

Ardeşen İlçesinde 7. Olağan Kongresini yapan AK Partide iki liste yarıştı. Mevcut Başkan Mustafa Terzi ve İbrahim Kutanoğlu Başkanlık için yarıştı.

26 Eylül 2020 Cumartesi 20:44
AK Parti Ardeşen İlçesi 7. Olağan Kongresi Yapıldı
Ardeşen İlçesinde 7. Olağan Kongresini yapan AK Partide iki liste yarıştı. Mevcut Başkan Mustafa Teriz ve İbrahim Kutanoğlu Başkanlık için yarıştı.

 

Ardeşen Belediyesi çok amaçlı salonda yapılan kongrede açılış konuşmasını Mustafa Terzi yaparken sırasıyla Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya, Nusret Bayraktar, AK Parti İl Başkanı İshak Alim, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Hayati Yazıcı Yaptı. Protokol konuşmalarının ardından divan kongre kurallarını yerine getirdikten sonra seçime geçildi.

Yapılan seçimde Mevcut Başkan Mustafa Terzi 299 oy alırken, İbrahim Kutanoğlu 95 oy aldı.

 

 

AK Parti Ardeşen İlçe Teşkilatının 7. Olağan kongresine 61. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevinde bulunan, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Eski Bakanımız Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Beyoğlu eski Belediye Başkanı, 22 ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili, 23. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı, 24. Dönem Rize Milletvekili RTEÜ Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret Bayraktar, Ardeşen Eski Belediye Başkanı, 22. Dönem Rize Milletvekili, 50. Hükümette Çevre Bakanı, Eski Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, AK Parti Rize Eski İl Başkanı, 25. ve 26. Dönem Rize Milletvekili Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanımız İshak Alim, Çamlıhemşin, Hemşin ve PAZAR Belediye Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanları, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti Rize İl ve İlçe Teşkilat Mensupları ve parti delegeleri katıldı.

 

Seçim sonrası Mustafa Terzi yeni yönetimiyle basın mensuplarına poz verdi.

 

Yeni Yonetim şu isimlerden oluştu

 

Mustafa Terzi (BAŞKAN)

Nazım Kahya

Mevlüt Kuyumcu

Nuri Şeremet

İsa Kıyıcı

Recai Kartal

Hacer Biberoğlu

Zeynep Bakan

Enes Aşık

Muharrem Delibaş

Dursun Ali Balsüzen

Sadık Dalbastı

Hasan Yazıcı

Saim Dereci

Serap bağcı

 

    Yorumlar

Arşiv