Adreşen'de30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Yapıldı

Ardeşen hükümet konağı önünde Çelenk Sunam İle başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama etkinlikleri, İlçe Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulüyle devam etti.

30 Ağustos 2019 Cuma 12:30
Adreşen'de30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Yapıldı
30 Ağustos Zafer Bayramı töreni tüm yurt genelinde olduğu gibi Rize ve ilçelerinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ardeşen’de ki kutlama töreninde ilçe Kaymakamlık ve Belediye başkanlığının çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.İlçe Kaymakamlık Binası önündeki meydanda bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen ve Jandarma Komutanlığının tertip ettiği programa, İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, Daire müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, Oda Başkanları, STK temsilciler, Okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Ardeşen İlçe Jandarma Komutanlığına Bağlı Üsteğmen Ömer Kozcu tarafından günün anlam ve önemine binayen yapılan konuşmanın ardından kutlama töreni ilke Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulüyle devam etti.Başkan Avni Kahya Zafer Bayramı dolayısıyla şünları kaydetti; " Aziz milletimizin milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferi’nin 97'nci yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutlarım.

1071 Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizi asla bitmeyeceğini yedi düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Milli mücadelemizin en zor dönemi olan Büyük Taarruz ’da milletimiz, askeri yetenek ve gücünü büyük millet olmanın kabiliyetlerini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir.


Milletçe elde ettiğimiz başarılar ve ülkemizin geldiği seviye, yolumuzun açık olduğunun en önemli göstergesidir. Büyük hamleler gerçekleştiren ülkemiz geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam etmektedir.


Aziz vatanımız ve milletimizin güvenliği için gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımızın emanetlerine kararlılıkla sahip çıkacağız. Onlar yüce milletimizin en değerli varlıklarıdır. Bugün bizler de onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileri seviyeye götürmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız.
Bu duygu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, yüce rabbimizden aziz şehitlerimize rahmet gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler vermesini niyaz ediyorum.
" Diye Konuştu.

     Yorumlar

Arşiv