24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Ardeşen’deki kutlama etkinliği Kaymakamlık önünde çelenk sunumu ile başladı.

24 Kasım 2022 Perşembe 13:55
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Burada yapılan programda; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin başöğretmenliği görevini kabil ettiği tarih 24 Kasım 1928 dir. Atatürk’ün doğumunun 100. Yılı olan 1981 senesinin 24 Kasım’ında Türkiye’de ilk kez kutlanan Öğretmenler günü bu yıldan itibaren her 24 Kasımda öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Denilerek öğretmenler gününe dikkat çekildi.

 

Kulama programı içeriğinde Atatürk Anıtına İlçe Mille Eğitim Müdürlüğünce Çelenk sunumu yapılarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, gün içinde sırasıyla Emekli öğretmenler ile Ardeşen Belediyesi tarafından tertip edilen sabah kahvaltı buluşması, yine emekli öğretmenlerin evlerinde ziyaret edilmesi ve gün içinde saat 15.30 itibariyle İlçe Alparslan ortaokulunda 24 Kasım öğretmenler günü kutlama programı düzenlendi.Programa İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve kurum amirleri katıldı.

 

Alparslan Ortaokulu Şehit Jandarma Komando Er Aydın Bodur Konferans salonunda Ardeşen İmam Hatip Ortaokulu müdürlüğünce tertip edilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Program içeriğinde MEB tarafından düzenlenen öğretmenler günü videosu, göreve yeni başlayan öğretmenler adına Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Mısra Özkan bir konuşma yaptı, yine Emekli öğretmenler adına Cumhuriyet İlkokulu özel eğitim öğretmeni Abdulhalk Gözütok bir konuşma yaptı. 2021 yılı emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi, protokol konuşmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat yazar, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya ve İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen birer konuşma yaptı. Oratoryo, adaylık süreci biten öğretmenlerin yemin töreni, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce düznelenen Voleybol ve Dart turnuvalarında dereceye giren okul ve öğrencilere ve Fırtına Vadisi MTAL tarafından düzenlenen yemek yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Günün anlam ve önemine binaen ArdeşenBelediye Başkanımız Avni Kahya bir mesaj yayımladı.

 Başkan Kahya mesajında şöyle konuştu; “24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile ilçemizde ikamet eden emekli öğretmenlerimiz ile belediyemiz ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Bu vesileyle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor,

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyor, kendilerine sağlık, esenlik ve başarılar diliyoruz.”

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv